• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 18:27
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3211
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Temat nowych mieszkań dla lokatorów budynku przy Wrocławskiej 186 wciąż gorący

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 24 stycznia 2014, 15:50
Aktualizacja: 17:30
Autor: PAW
Fot. red.
W ostatnich tygodniach z pierwszych stron lokalnych gazet oraz innych mediów nie schodzi temat wywłaszczenia lokatorów budynku przy ulicy Wrocławskiej 186 w Wałbrzychu. Temat wrócił na dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, że w związku z modernizacją wjazdu do Wałbrzycha kilkanaście budynków znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej zostało przeznaczonych do wyburzenia. Mieszkający tam dotychczas lokatorzy mieli zostać wywłaszczeni bądź zaproponowano im lokale w innych dzielnicach. Jednak 7 rodzin zamieszkałych w budynku przy Wrocławskiej 186 nie godzi się na takie rozwiązanie. Ludzie zaalarmowali media lokalne i ogólnopolskie o swoim problemie i mają pretensje do miejskich urzędników.
- Mieszkańcy tego bloku mówią, że nasze propozycje ich nie satysfakcjonują – tłumaczy prezydent Roman Szełemej. – Nie ma jeszcze wycen ich lokali, ale lokatorzy już teraz obawiają się, że te wyceny będą zbyt niskie i ich nie zadowolą.

Prezydent mówi, że na razie za wcześnie na takie obawy, bowiem do połowy lutego niezależny rzeczoznawca dokona wyceny tych lokali i na podstawie tej wyceny miasto wypłaci mieszkańcom należne kwoty.
- W najtrudniejszej sytuacji znajdują się dwie rodziny, które tam mieszkają, bowiem one mają wzięty kredyt hipoteczny – mówi Szełemej. – Boją się więc, że stracą mieszkanie, ale również odszkodowanie za lokal, bowiem kwota za mieszkanie zostanie przeznaczona na spłatę kredytu bankowego. Niestety, tak mówią przepisy. Los tych rodzin jest trudny, ale postaramy się im pomóc.

Roman Szełemej przyznał, że w tej konkretnej sytuacji urzędnicy powinni wykazać się większą wrażliwością.
- Pokazaliśmy tym rodzinom lokale, które się im nie spodobały. Część winy leży po stronie urzędników, bo do tej kwestii trzeba podejść bardzo indywidualnie – tłumaczy prezydent.

Jednocześnie prezydent Szełemej podkreślił po raz kolejny, że modernizacja budowy wjazdu do Wałbrzycha była koniecznością i to zadanie powinno zostać zrealizowane co najmniej 10 lat wcześniej. Wjazd do Wałbrzycha, zdaniem Szełemeja, ma kluczowe znacznie dla dalszego funkcjonowania WSSE „Invest Park”, a także dla płynnego ruchu samochodowego w tym rejonie Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~wielbiciel 23-01-2014 14:37
Romek jesteś wielki!!!! popieram wszystkie Twoje inicjatywy w całej rozciągłości.!!!
~lucha1 23-01-2014 14:55
W 2013 r., a więc rok temu dostałem mieszkanie do remontu na koszt własny na Białym Kamieniu.W trakcie remontu dowiedziałem się że budynek w którym mam mieszkać jest do wyburzenia do 2015 r.Włożyłem w to prawie 30 tys. zł.Spłacam w banku kredyt i na pewno nie pójdę w jakąś ruinę wskazaną przez urzędników.Siłą mnie nie wykurzą.
~lol 23-01-2014 15:23
Przy Wrocławskiej stoją ruiny, o dziwo że jeszcze stoją ;) ludzie na pewno nie dostaniecie większego syfu od miasta niż ten, który obecnie zamieszkujecie zresztą nie rozumiem w ogóle filozofii mieszkań komunalnych, nie dość że masz lokum za darmo to jeszcze wybrzydzasz? ludzie nie pracują, żyją od zasiłku do zasiłku i tylko na garnuszku Państwa, mnie nikt nic nie dał, musze sam zapierd...... na wszystko!!! opamiętajcie się
~~~~~~~ 23-01-2014 15:30
Powiem tak jeżeli ja bym dostał taka propozycje mieszkania :).Szczerze nie ręczę za siebie.Rozbój w biały dzień w myśl przepisów i w majestacie prawa.Skandal normalnie państwo nie stoi w tym momencie na strazy mojego bezpieczeństwa i prawa biore sprawy w swoje rece.Urywam łeb i tyle.Pozdrawiam
~gość 2013 23-01-2014 15:52
No i wreszcie wiemy dla kogo jest robiony ten wjazd. Nie dla Wałbrzycha tylko na potrzeby funkcjonujacej strefy ekonomicznej. Po co było mydlic oczy że to dla Wałbrzycha w celu polepszenia komunikacji
~obserwator 12 23-01-2014 16:09
a dla kogo wreszcie budowane są mieszkania w dzielnicy Podzamcze , dlaczego tam nie można przydzielić tych mieszkań , lokatorom z wyburzanego obiektu ul. Wrocławska 186. A dlatego ze tam dostaną mieszkania ZNAJOMI ZNAJOMYCH TAMTYCH ZNAJOMYCH, czyli najbardziej potrzebujący, to wyjdzie na jaw po jakimś czasie jak z poprzednimi mieszkaniami zwanymi LOKALAMI SOCJASLNYMI. jednym określeniem można to nazwać " Z i P - czytaj Znajomości i Plecy ". Życzę wytrwałości lokatorom tego budynku w walce z nieudacznikami Ratuszowymi o swoje prawa, podobnie jak walczyli mieszkańcy Wrocławia przy budowie części AOW- Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Walczyli stawali oporem i wywalczyli prawie to co chcieli.Obiecanki ze strony Ratusza - w to nie można za wiele wierzyć. Banki maja swoje prawa .Powodzenia!
~jakub 23-01-2014 16:17
Naprawdę podziwiam - takich KLAKIERÓW - jak ten co podpisał się = WIELBICIEL= i LOL= . na 150% gdyby to ich dotyczyło to walczyli by do ostatniego tchu. Ale lepiej stać z boku i przyklaskiwać jak innemu robi się krzywdę a nie im. Naprawdę ludzie OPAMIĘTAJCIE SIĘ lub przemilczcie i nie denerwujcie dalej tych ludzi swoimi wypowiedziami , którym chce się zrobić krzywdę za własne ich pieniądze, które zdobyli zaciągając kredyty bankowe . A w Polsce wiadomo na jakich zasadach banki udzielają kredytów.
~Piskorz 23-01-2014 16:21
WSSE bardzo drogo miasto kosztuje, nie dając nic w zamian. M.in. koszty infrastruktury, tania siła robocza, zwolnienia od podatków, lukratywne stanowiska pracy, a co za tym idzie płace, dla ludzi z poza Wałbrzycha.
~do gość2013 23-01-2014 16:45
Ale Ty jesteś głąb. A strefa ekonomiczna to gdzie leży? W Kraśniku?! A budowa wjazdu nie polepszy komunikacji? Nie będą tamtędy jeździły samochody osobowe? Jak Ci nie pasuje to tyraj do Świdnicy przez Pogorzałę.
~ 23-01-2014 17:58
akurat jesli chodzi o ten budynek to zadna ruina, ani tez mieszkania komunalne to co wlasnie proponowano tym ludziom slamsy to za delikatne slowo, Do lo piszesz nie na temat i nie wiesz co obejrzyj najpierw rezportaz i zaloze sie, ze bedzie ci wstyd, ze napisalec komentarz nie zwiazany z faktami.
~piano6 23-01-2014 18:16
Kazda decyzja nawet ta wymagajaca kompromisu sluzaca poprawie wizerunku miasta jest sluszna.Pozdrawiam
~ 23-01-2014 19:08
obserwator, jakub macie racje Ratusz, Ratuszem a Bank, Bankiem oni tez maj swoje prawa i przepisy. zgadzam sie buduje sie mieszkania na Podzamczu dlaczego nie mozna tym ludziom dac takie mieszkania. Tam gdzie mieszkaj to nie patologia to nie ruiny oni w te mieszkania wlozyli mase pieniedzy, wykupili i wrecz powinni dostac mieszkania na tym samym poziomie, a nie do remontu.
~wstyd! 23-01-2014 19:27
Wałbrzych buduje domy komunalne, np. na Nowym Mieście, to gdzie problem? Dać mieszkania wywłaszczonym, nie wysyłać do jakieś ruiny, skoro wyrządzacie im szkodę. Wywłaszczenie dla starszych ludzi to katastrofa, to gorsze niz wojna!
~astro79 23-01-2014 20:21
Wjazd do Wałbrzycha jest potrzebny bez dwóch zdań. Pomoże to całemu Wałbrzychowi nie tylko wizerunkowo ale i przede wszystkim gospodarczo. Zakłady na strefie ekonomicznej już od dawna domagały się poprawy drożności dojazdu do strefy. Strefa ekonomiczna czy to się komuś podoba czy nie to jest być albo nie być Wałbrzycha. Na strefie pracuje kilkanaście tysięcy ludzi, drugie tyle żyje ze strefy pośrednio. To strefa napędza gospodarkę Wałbrzycha i taki jest fakt. Więc jest to w interesie nas wszystkich Wałbrzyszan. Nie zmienia to jednak faktu, że wysiedlanym mieszkańcom powinno się zapewnić sprawiedliwą rekompensatę za przesiedlenie a miasto powinno ich wspierać a nie traktować jak śmieci.
~Piskorz 23-01-2014 23:19
Zobaczcie na plan nowej drogi. Te 1300 m usprawni tylko dojazd do skrzyżowania z Uczniowską, później za skrzyżowaniem z dwóch zrobi się jeden pas ruchu i tam mogą się tworzyć zatory. Invest Park, zamiast budować pałac za grube miliony, powinna się dołożyć do drogi. 28 mln, to naprawdę dużo. Astro, z tymi 15 k pracujących, to Cię poniosło. Dalej uważam, że rondo i ten wjazd, to tylko poprawa wizerunku, owszem uważam też, że remont jest potrzebny, ale nie w takim zakresie i za takie pieniądze.
~gilka 23-01-2014 23:47
Mieliśmy podobny problem ale nam się udało choć nie obyło się bez walki.
~księgowy 24-01-2014 0:23
To jest tylko taka kołomyja i karuzela te przebudowy i budowy na chybił trafił. Po to aby był ruch i coś się działo, taki real-tv show dla gawiedzi i instytucji finansujących.W rzeczywistości przez to dalej jesteśmy biednym i mało znaczącym krajem bo płacimy za ten cyrk z własnej kieszeni najwyższymi podatkami czy wy nigdzie za granicą nie bywacie że nie widzicie tego zacofania jakie tu panuje?
~raz tu raz tam 24-01-2014 0:54
Wiecie może gdzie zaproponowano mieszkańcom ul. Wrocławskiej zastępcze rudery? Jak oglądałem reportaż to się przeraziłem, stawiam na ul. Młynarską, lub Piotra Skargi , na przeciwko PWSZ-tu. Ludzie nie dajcie sobie wcisnąć tych slamsów , stańcie okoniem, zorganizujcie pikietaż, zaproście tvn24 (oni na takie newsy czekają). Niech Wam miasto da lokale na Podzamczu w nowo budowanych blokach, które było też szumnie rozgłaszane praktycznie we wszystkich mediach lokalnych. Trzymajcie się, jestem z Wami !!!!!
~Rebel Yell 24-01-2014 9:12
"A obok sąsiad patrzy z ciekawością jak płonie na nim kaftan bezpieczeństwa" Normalny chichot historii.
~ 24-01-2014 9:20
Może gdyby wszyscy dotychczasowi prezydenci Wałbrzycha robili przebudowy i budowy na chybił trafił to do tej pory powstałaby piękna całość A tak wreszcie żyjemy w ciekawych czasach dla miasta, coś się dzieje.Nigdy nie ma tak żeby wszyscy byli zadowoleni.Mam nadzieję tylko,że godnie zostanie załatwiona sprawa mieszkańców Wrocławskiej 186, żeby skok cywilizacyjny w naszym mieście nie wzbudzał w nich złych instynktów.
~jurek 24-01-2014 9:24
Popieram ~lol w 100%. Poza tym jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Więc się zastanówcie maruderzy czy ma być coś robione w tym Wałbrzychu czy nie? Zresztą dla was pewnie to nie ma znaczenia bo marudzenie jest waszym sposobem na życie. Współczuję waszym ewentualnym żonom (o ile jesteście hetero - w co wątpię).
~prawo buszu? 24-01-2014 10:30
Jak Szełemej moze tym ludziom spojrzeć w oczy? Rozwalić dom i kazać przenosić się do slumsów? Oni tam byli urządzeni, gdzie teraz pójdą? Powinien być ustawowy zakaz eksmisji bez godziwej rekompensaty z takich powodów jak budowa drogi. Moja rodzina w USA, której dom stał na srodku planowanej autostrady dostała tyle szmalu, że wybudowali sobie nowy, dwa razy wiekszy.To interes prezydenta i jego urzędu, żeby wjazd do miasta jakos wyglądał, powinien ludziom wynagrodzić z nawiązką krzywdę, jaka im wyrządza.
~Do jurek 24-01-2014 11:28
powiedz mi to w twarz , nie na portalu . Ciekawym czy wtedy będziesz "hetero"
~sww 24-01-2014 11:32
przykułbym się do kaloryfera kajdankami. Wział to wszystko nagrywał i do Państwa w Państwie pojechał. A jak !
~Piskorz 24-01-2014 11:42
Do wszystkich piewców typu, że wreszcie w Wałbrzychu coś się dzieje. Policzcie uczciwie, co się dzieje i jakim kosztem. Zestawcie to z budżetem miasta, kosztami kredytów, spójrzcie na wynik. Za sam wjazd do miasta, 1330 m, 28 mln to tyle co remont całej Wrocławskiej i Armii Krajowej ok. 6 000 m.
~księgowy 24-01-2014 11:44
Podczas rewolucji kulturalnej w Chinach działy się podobne rzeczy. Właściciele nieruchomości lub dotychczasowi dzierżawcy byli z nich usuwani bez odszkodowań a starsi ludzie w przypadku choćby werbalnego oporu byli poniżani i bici przez młodzież żądającą "postępu". Niestety, w dalszym ciągu mamy do czynienia ze smutną mentalną spuścizną trujących idei "Manifestu Komunistycznego" mających za rzecz wrogą wszelkie prawa jednostki wobec aparatu urzedniczo-administracyjnego, co właśnie wychodzi przy wywłaszczeniach, gdzie wywłaszczani są traktowani są właśnie w sposób uwłaczający kulturze łacińskiej przez władzę, która jest podobna w działaniu do chińskich młodzieżówek maoistycznych. Wszystko na skutek zablokowania reformy sądów zaproponowaną przez wyśmianego w resortowych mediach Ziobrę.
~klon 24-01-2014 12:04
Ratusz zaproponował mieszkania na Pocztowej............śmiechu warte.
~ 24-01-2014 12:38
nikt nie neguje tego co w tak krotkim czasie zrobil i robi Prezydent, ale nie moze byc tak jak w przypadku ludzi z tego budynku, ze proponuje sie mieszkania tragiczne one nadaaj sie do wyburzenia, a nie do remontu i zamieszkania. Poza tym nie ma szans, zeby ludzie opuscili swoje mieszkania w terminie o ktorym sie mowi bo nie ma jak widac zadnej innej alternatywy.
~wyłudzacze 24-01-2014 13:34
A co mają im zaproponować mieszkania w nowych budynkach ? a z jakiej to paczki w nowych budynkach ? oni mieszkania kupili w ruderach za parę groszy a teraz chcą mieszkać w pałacach o wyższej wartości. JAK NIE WIADOMO O CO MIESZKAŃCOM CHODZI TO WIADOMO ŻE O KASĘ CHODZI.
~ 24-01-2014 14:15
wyludzacz kupili jak kazdy kiedy mozna bylo wykupic meszkania, ale te rudery wpakowali swoje pieniadze i wyremontowali je przejdz sie czy pojedz i zobacz ten budynek zapewniam ciebie to nie slamsy i nie patologia tam mieszka. Ogladnij reporataz wywiad z ludzmi, potem Pana rzeczoznawce moze wtedy bedziesz mial iinny obraz jaka jest rzeczywistosc. Tak powinni zamieszkac w nowo powstalych budynkach np na Podzamczu oni juz remontowali, oni juz wlozyli swoje pieniadze i nie oni zdecydowali o wywlaszczeniu. Poza tym a jakie to palace sa na Podzamczu jakos ich nie zobaczylam do tej pory napisz gdzie one sie znajduja ?????
~OLOLO 24-01-2014 14:46
TO JEST PO-WSKIE BANDYCTWO W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH.
~księgowy 24-01-2014 17:10
Najlepiej podrzucić temat dla TV Republika, TVN jest zbyt przychylny PO a przez to stronniczy. Nie pokąsają rąk które ich karmią. Pokażą temat i owszem, ale tak zamieszają że przedstawią jedyną słuszna partię i jej urzędników jako dobrodziejów.
~Rebel Yell 24-01-2014 19:07
W TTV widzialem juz kompromitacje fachowca z naszego UM w tej sprawie, moze wystarczy.
~wyłudzacze 24-01-2014 19:58
do 24-01-2014 14:15 | ~ | *.walbrzych.vectranet.pl (178.235.*.*) Co mnie obchodzi że wyremontowali wiedzieli gdzie kupują mieszkania i zrozum to że Nowe Bloki na Podzamczu czy Nowym Mieście mają większą wartość niż te co oni mają. Nie może być tak że dostaną na własność takie mieszkania. Ja jako podatnik nie zgadzam się na to aby te nowe mieszkania w nowych blokach dostały osoby prywatne, które kupiły sobie rudery za parę groszy a żądają pałaców.
~jurus 24-01-2014 21:26
Projekt modernizacji drogi ,powinien obejmować koszty wyburzeń. Jeśli to nieruchomość prywatna, to wartość ustalają właścieciele. Jakby UM sprzedawał te lokale to cena była by znana , 3000 zł/m.kw. a jak ma kupić to wiadomo 1000 zł/m.kw chyba też za dużo? Jeśli to lokale administracyjne o znanym standarcie, to lokatorom należą się podobne lub lepsze warunki mieszkaniowe. Propozycje UM dotychczasowe, były skandaliczne. Tak nie można traktować ludzi w naszym mieście! Urzędasy opamietajcie się, to nie czasy PRLu, Wasze pensje są z podatków ludzi pracy i macie służyć a nie rządzić.
~Piskorz 24-01-2014 21:50
Wyłudzacz z 19:58. Lokatorzy wbrew swojej woli muszą się wyprowadzić ze swoich mieszkań, będących ich dorobkiem całego życia z budynku, który jest w bardzo dobrym stanie. Widać, że mieszkańcy o niego dbali i są z nim bardzo związani emocjonalnie, jak i ze sobą. Dla każdego zdrowo myślącego zrozumiałym jest, że muszą otrzymać odszkodowanie, które pozwoli im zamieszkać w warunkach podobnych bez zadłużania się. Ale nigdy w gorszych, bo to właśnie władza ma chronić swoich obywateli, ma szanować i przestrzegać ich praw. Po to są wybierani i opłacani właśnie przez swoich obywateli, wyborców. Władza i urzędnicy muszą mieć tego świadomość, to już inne czasy i trzeba pamiętać, że wybory tuż, tuż.
~skot 25-01-2014 0:02
Ale ty wyłudzaczu jesteś głupi.
~... 25-01-2014 9:17
a ludzie tymczasem bezdomni nie z własnej winy - bravo sZEŁEMEJ :)))
~ 25-01-2014 14:18
wyludzacze i dalej widze glupoty piszesz kupili tak, ale wtedy nie wiedzieli, ze tak sie stanie poza tym skoro kupili to znaczy, ze nie byly to ruiny. Wlozyli w te mieszkania swoje pianiadze bo wiedzieli, ze to ich wlasnosc i i jak kazdy z nas urzadzili je wedlug swojego gustu. Nie rozsmieszaj mnie z tymi palacami pytam raz jeszcze gdzie one sa ?????
~wyłudzacze 25-01-2014 15:35
Do 25-01-2014 14:18 | ~ | *.walbrzych.vectranet.pl (178.235.*.*) oraz Piskorz. Piskorz budynek może jest w dobrym stanie ale jest to budynek stary a w komentarzach domagają się mieszkań w nowych budynkach, sorry ale jest pewna granica i ogromna różnica pomiędzy budynkiem na Wrocławskiej a budynkami nowymi. To tak jak z autem ktoś ma malucha 40 letniego i dba o niego i ktoś go zniszczy a ty będziesz się domagał Jaguara za tego malucha i gdzie tutaj logika. DO *.walbrzych.vectranet.pl (178.235.*.*) TAK OCZYWIŚCIE NIE WIEDZIELI ŻE BUDYNEK JEST STARY I PAMIĘTA CZASY KRÓLA ĆWIECZKA. Po prostu liczycie na wielkie odszkodowania albo na mieszkania w nowych budynkach a najlepiej o zamieszkaniu na Książu. Dobrze nich wam dadzą mieszkania w nowych blokach ale nie na własność.
~ 25-01-2014 17:42
wyludzacz ale ty dalej nie rozumiesz oni nic nie chcieli, oni nie wiedzieli, ze tak sie stanie.Masz racje jest to budynek stary, ale to wcale nie oznacza, ze jest to ruina. Ty chyba nie widziales jakie pseudo mieszkania proponowano tym ludziom to gorsze niz chlew. Wejdz na biura nieruchomosci i zobacz jak naprawde duzo jest mieszkan w starych budynkach i ceny sa wysokie bo mimo to maja swoja wartosc tak jak i domy jednorodzine za grosze nie kupisz. Nikt nie mowi o palacu, ale powinni dostac mieszkania gotowe do wprowadzki i standart nie gorszy, a nawet lepszy od tych co mieli. Oczywiscie dostajac pieniadze za te co maja powinno im sie odliczyc koszt remontu nowego mieszkania i dalej wierdze, ze powinni je dostac w nowych blokach bo taka jest tenndecja, zeby riuny burzyc.
~Jakubek1993 25-01-2014 19:39
Niech dadzą tyle pieniędzy żeby kupić nowe mieszkania które dzisiaj widziałem na ul.Batorego.nowe budownictwo niedawno ukończone to by każdemu pasowało.Po za tym może i stary ale stan tego budynku jest bardzo dobry a mieszkania też ładnie sobie lokatorzy wyremontowali.
~wyłudzacze 25-01-2014 19:53
Jeszcze nie było wyceny a ty już pieprzysz że za mało dostaliście marzy ci się mieszkanie w nowym budownictwie. Chcesz w nowym bloku ok ale dopłacić będziesz musiała. Kupiłaś chatę w starym bloku a wymagasz nowego lepszego i to na własność. Zresztą kupowaliście te mieszkania 10 lat temu, więc tutaj nie ma różnicy czy ktoś wiedział czy nie wiedział. Po prostu myślicie że dostaniecie wysokie odszkodowanie dlatego robicie szum, a komentarze mówią same za siebie że oczekujecie pałaców.
~Rebel Yell 25-01-2014 20:22
Nie ma sensu z nim dyskutowac, to idiota, utopilby by kazdego w lyzce wody na rozkaz cesarza. Kiepsko skonczy.
~ 25-01-2014 21:51
wyludzacz najsmieszniejsze jest to, ze ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Tu nie ma nikogo z tych mieszkancow to pisza tacy jak ja oburzeni cala sytuacja bo takie cos moze spotkac kazdego z nas ciebie tez bo nagle okaze sie, ze przez twoja ulicebedzie przebiegac kolejna droga i co wtedy tez bedziesz taka madrala. Tak ma byc szum bo to sa ludzie ktorym naleza sie godne warunki do zamieszkania bo to nie ich wina, ze tak sie stalo.
~wyłucdzacze 26-01-2014 1:38
Ja rudery nie wykupowałem więc problemu nie będzie, a ci co chcą pałacu za rudery to niech do tego pałacu dopłacą ze swoich a nie z podatników. Nie wiem po co bzdury piszesz skoro nie było jeszcze żadnej wyceny a już oceniasz ile kasy i odszkodowania dostaną. Po prostu za swoje rudery oczekujecie wielkiego odszkodowania i to widać w komentarzach. Ja jako podatnik nie zgadzam się na to aby dostali na własność nowe mieszkania w nowych blokach, no chyba że dopłacą.
~do wyłudzacza 26-01-2014 13:41
Matka wie że ćpiesz?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group