Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4365
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Tempo inwestycji drogowych w powiecie wałbrzyskim nie słabnie

Piątek, 7 lipca 2017, 6:34
Aktualizacja: 10:35
Autor: red
powiat wałbrzyski: Tempo inwestycji drogowych w powiecie wałbrzyskim nie słabnie
Fot. użyczone
Do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu dotarła informacja o dofinansowaniu z budżetu państwa kolejnej inwestycji drogowej w powiecie wałbrzyskim.

Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, poinformował Zarząd Powiatu, że gruntowna przebudowa drogi powiatowej z Walimia do Glinna, na odcinku 2350 m, zostanie dofinansowana kwotą 1 miliona 200 tys. zł w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Droga do Glinna została zniszczona w 2014 roku na skutek bardzo intensywnych opadów deszczu. Kolejne lata bez remontu nawierzchni doprowadziły do sytuacji, że korzystanie z tej trasy stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników drogi. Zarząd Powiatu zmuszony był podjąć trudną decyzję o czasowym wyłączeniu drogi z użytkowania.
- Dzięki zaangażowaniu Ministra Błaszczaka, Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka i Wicewojewody Kamila Zielińskiego, jesteśmy w stanie podjąć działania zmierzające do ostatecznego zakończenia problemów komunikacyjnych na drodze powiatowej nr 3375D – mówi Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski. – Chciałbym z tego miejsce serdecznie podziękować w imieniu Zarządu Powiatu wszystkim trzem Panom, którzy okazali zrozumienie dla trudnej sytuacji powiatu i wykazali empatię wobec mieszkańców wsi Glinno, dla których brak wyremontowanej drogi był sporym utrudnieniem.

O pozyskanie środków osobiście zabiegał Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group