Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4596
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Ten projekt wiele daje

Piątek, 19 kwietnia 2024, 6:49
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Ten projekt wiele daje
Fot. Gmina Czarny Bór
30 uczniów Gminnego Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Czarnym Borze uczestniczy w zajęciach z zakresu nauki pływania w ramach Programu „Umiem pływać”.

Celem przedsięwzięcia jest udział dzieci z klas I-III szkół podstawowych w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Całość projektu to 20 godzin lekcyjnych na basenie pod okiem instruktora. Projekt realizowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu, a współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz gminy.

Realizator projektu pokrywa wydatki dotyczące projektu tj.: wejście na basen, wynagrodzenie instruktora i ubezpieczenie, a koszty transportu dzieci w części leżą po stronie gminy.

- Gmina wspiera inicjatywy, które rozwijają aktywność fizyczną najmłodszych. Cieszę się, że uczniowie naszej placówki uczestniczą w tych zajęciach. Pozwala to na nabycie podstawowych umiejętności pływackich, które zaprocentują w przyszłości - podsumowuje Adam Górecki, wójt gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group