Czytających: 5192

Szczawno-Zdrój: Tenisiści w formie

Poniedziałek, 24 lutego 2020, 9:52
Aktualizacja: 9:55
W dniach 22–23 lutego Klub Tenisowy Szczawno–Zdrój był organizatorem Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii Młodzik – do lat 14.

Na starcie zameldowali się przedstawiciele wszystkich klubów z regionu, w tym KT Szczawno w osobach Klaudii Owcarz, Natalii Niemiec, Filipa Kosińskiego, Krystiana Pniewskiego, Kornela Kolka i Macieja Piechowiaka. Prawie wszyscy zawodnicy z Uzdrowiska stanęli na podium singla bądź debla. W turnieju dziewcząt tytuł mistrzowski zdobyła Nika Hurkacz, siostra słynnego Huberta (33 ATP), który pod banderą Szczawna-Zdroju zdobywał medale w kategoriach młodzieżowych. Nika w finale pokonała Amelię Stochniał z Wrocławia. Trzecie miejsce przypadło reprezentantkom KT Szczawno Klaudii Owcarz oraz Natalii Niemiec. W turnieju deblowym dziewcząt tytuł zdobyła Klaudia Owcarz grając w parze z Amelią Stochniał. Dziewczyny pokonały w finale wrocławską parę Hurkacz/Palus 6/0, 7/5. W turnieju chłopców podwójnym Mistrzem Dolnego Śląska (singiel i debel) został Filip Kosiński KT Szczawno Zdrój, który będąc rok młodszym graczem, w turnieju singlowym nie przegrał seta. W singlu drugie miejsce wywalczył Jan Konieczny z Wrocławia przed reprezentantami KT Szczawno Kornelem Kolkiem oraz Krystianem Pniewskim. W turnieju deblowym triumfowała para Kosiński/Pabisiak pokonując w finale parę Pniewski/Konieczny 6/4, 7/6.