Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3507
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teraz każdy może zobaczyć, jak będzie wyglądać GDK

Piątek, 22 lutego 2013, 15:43
Autor: PAW
Wałbrzych: Teraz każdy może zobaczyć, jak będzie wyglądać GDK
Fot. użyczone
W Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu można już oglądać wystawę prac, które wzięły udział w konkursie architektonicznym na „Projekt koncepcyjny budynku dawnego GDK, przyszłe Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników”.

Do konkursu zgłoszono 21 prac. 18 stycznia ogłoszono wyniki. Zwycięzcą zostało biuro projektowe z Koszalina HS99 Sp. z o.o.

Wszystkie prace konkursowe można oglądać od poniedziałku do piątku w holu Filharmonii w godzinach od.8.00 do 14.00.

Celem konkursu było uzyskanie najlepszej pod względem funkcjonalnym, estetycznym i eksploatacyjnym koncepcji architektonicznej budynku Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników (funkcja wiodąca – filharmonia) – wraz z zagospodarowaniem terenu, z uwzględnieniem charakteru i rangi miejsca. Wybrana koncepcja architektoniczna ma stworzyć współczesne ramy dla działalności Filharmonii Sudeckiej, zlokalizowanej obecnie w siedzibie nie spełniającej w pełni warunków dla funkcji koncertowej. Budowa nowego gmachu winna nie tylko zapewnić optymalne możliwości działania samej instytucji, lecz stać się Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników, ma ona także reaktywować mieszkańcom jedną z charakterystycznych budowli miasta, jego symbolikę i budującą lokalną tożsamość.
- Projekt to dopiero pierwszy etap. Jego realizacja z pewnością nie będzie łatwa, ale mogę powiedzieć, ze Wałbrzych udowodnił, że jest miastem, w którym powinno odbywać się więcej konkursów architektonicznych, bo to dla projektantów spore wyzwanie – mówił podczas rozstrzygnięcia konkursu członek Sądu Konkursowego Piotr Fokczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group