Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tereny pod budownictwo

Środa, 30 grudnia 2020, 7:29
Autor: red
Wałbrzych: Tereny pod budownictwo
Fot. użyczone
W Wałbrzychu będą nowe tereny pod budownictwo wielorodzinne i jednorodzinne.

Spółka InVałbrzych prowadzi rozmowy z wieloma deweloperami prezentując nowe działki mieszkaniowe w Wałbrzychu i odpowiedź na te oferty jest niezwykle obiecująca. Wałbrzych, dotychczas pomijany przez firmy, które wolały budować w większych miastach, jest obecnie obiektem bezprecedensowego zainteresowania.

Warto więc przedstawić jakie tereny i gdzie będą dostępne pod nowe budownictwo w 2021 r.

Jeśli chodzi o budownictwo wielorodzinne, przede wszystkim plany dotyczą najbardziej pożądanych w Wałbrzychu obszarów i dzielnic, a więc Piaskowej Góry i Podzamcza. Duża, prawie półhektarowa działka przy Alei Podwale niedaleko budynku SM Podzamcze może „zmieścić” od 60 do 90 mieszkań, a przy ulicy Grodzkiej około 250 mieszkań. Na Piaskowej Górze będzie można budować także w zabudowie bliźniaczej i szeregowej (ulica Norwida i Ogrodowa) w tym przypadku będzie to ponad 40 domów, ale w przypadku zabudowy wielorodzinnej ulic Norwida i Dunikowskiego liczba mieszkań może przekroczyć 200. Przygotowywane są także tereny pod budownictwo wielorodzinne w dzielnicach Nowe Miasto i Biały Kamień. Natomiast aby zaspokoić deficyt działek jednorodzinnych, będziemy oferować do sprzedaży grunty głównie na Poniatowie przy ul. Grzybowej, Beskidzkiej i Zielonej, gdzie może być zbudowanych około 40 domów jednorodzinnych. Pojawią się także atrakcyjne działki do zabudowy bliźniaczej i szeregowej oraz wolnostojącej w dzielnicach Konradów i Podgórze.

Wskazane lokalizacje znajdują się w gminnym zasobie nieruchomości, natomiast równolegle prowadzimy jako InVałbrzych rozmowy z inwestorami, którzy zamierzają budować na gruntach prywatnych w dzielnicach Piaskowa Góra, Śródmieście i Biały Kamień. Aby być na bieżąco i sprawdzać jakie nieruchomości i kiedy będą na sprzedaż oraz co i gdzie będzie budowane w Wałbrzychu, zapraszamy na naszą stronę www.invalbrzych.pl .

Wszystkie oferowane przez InVałbrzych działki można nabyć jedynie poprzez udział w przetargach nieograniczonych organizowanych przez Miasto Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

72
64%
Cieszy
11
10%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
8
7%
Złości
18
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group