Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4439
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Tesco wspólnie przeciw białaczce”

Wtorek, 4 czerwca 2013, 11:59
Autor: red
Wałbrzych: „Tesco wspólnie przeciw białaczce”
Fot. organizatorzy
Fundacja DKMS Polska wspólnie z TESCO Polska organizuje „Dzień Dawcy Szpiku dla Bartusia i Innych”. 8 i 9 czerwca będziesz mógł zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku.

Dotychczas w Fundacji DKMS Polska zarejestrowało się ponad 330 tysięcy potencjalnych dawców szpiku. Niestety, to wciąż mało. W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi (tzw. białaczka). Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy i zaangażowania. Każdy nowy zarejestrowany potencjalny dawca szpiku to kolejna szansa na nowe życie dla pacjentów z białaczką i innymi nowotworami krwi.

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu wymazu ze śliny z wewnętrznej strony policzka i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej śliny zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group