Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2684
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Test sprawności wałbrzyskich sportowców

Wtorek, 8 listopada 2016, 6:50
Aktualizacja: 8:08
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Test sprawności wałbrzyskich sportowców
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w klubie CityFit, znajdującym się na terenie Galerii Victoria wałbrzyscy sportowcy sprawdzali swoją formę na urządzeniu FitQuest.

W teście sprawności, zorganizowanym w ramach jubileuszu 70-lecia Sportu Wałbrzyskiego udział wzięli: Daria Antończyk, Daria Szałańska, Filip Helta, Jan Rytko, Piotr Pytlak i Józef Żuk. Nie chodziło o jakąkolwiek rywalizację, ale o poznanie wydolności i wytrzymałości własnego organizmu. Cała akcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, oraz aktywności fizycznej.

- FitQuest to maszyna, która dokonuje pomiaru sprawności fizycznej poprzez kilka prostych ćwiczeń. Te ćwiczenia to: równowaga - stanie na jednej nodze, wytrzymałość i siła górnych partii ciała - pompki, siła eksplozywna - dwukrotny wyskok w górę i kondycja - bieg-step. Na końcu mierzy się tętno uzyskane poprzez test i tętno spoczynkowe. Na tej podstawie maszyna dokonuje pomiaru całego organizmu. Maszyna jest skonstruowana na podstawie platformy biometrycznej. Wykonuje tysiąc pomiarów na sekundę. Jest przeznaczona dla każdego użytkownika - powiedziała Anna Szczypek-Jagosz - manager klubu CityFit.

Urządzenie FitQuest jest przydatne osobom systematycznie trenującym, zarówno amatorom jak i zawodowcom, aby kontrolować postępy treningów, jak też osobom, które mają zamiar dopiero rozpocząć swoją przygodę z treningami, ponieważ uzyskane w czasie testu wyniki pozwalają odpowiednio ułożyć plan treningowy. Warto zaznaczyć, że 12 listopada w wałbrzyskim klubie CityFit odbędą się "drzwi otwarte" i każdy będzie mógł zupełnie za darmo sprawdzić swoją formę na urządzeniu FitQuest.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group