Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2068
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Książ: "The Miss Daisy Dog Show" w Książu

Poniedziałek, 28 lipca 2014, 16:30
Aktualizacja: 21:03
Autor: red.
Książ:
Fot. Robert Bajek
W minioną sobotę na terenie przylegającym do Zamku Książ odbyła się IV Krajowa Wystawa Psów Rasowych Grupy IX – "The Miss Daisy Dog Show". Wśród wystawców znaleźli się miłośnicy psów z Polski, Niemiec, Czech i Szwajcarii.

W wystawie udział wzięło blisko 140 wystawców, prezentując w sumie ponad 200 podopiecznych. Psy wystawiano w ośmiu klasach: klasa młodszych szczeniąt – wiek od 4 do 6 miesięcy, klasa szczeniąt – wiek od 6 do 9 miesięcy, klasa młodzieży – wiek od 9 do 18 miesięcy, klasa pośrednia – wiek od 15 do 24 miesięcy, klasa otwarta – wiek powyżej 15 miesięcy, klasa użytkowa – wiek powyżej 15 miesięcy z certyfikatem użytkowości, klasa championów - dla psów posiadających tytuł krajowego lub międzynarodowego championa i klasa weteranów dla psów powyżej ośmiu lat.

Początkowo wystawcy ze swoimi podopiecznymi rywalizowali w obrębie danej rasy, starając się zająć jak najlepsze miejsce, to bowiem pozwalało na wzięcie udziału w konkurencjach finałowych. Wśród konkurencji finałowych znalazły się wybory Najlepszej Pary, Najlepszych Młodszych Szczeniąt, Najlepszych Szczeniąt, Najlepszego Weterana, Najlepszego Juniora i Najlepszego Psa Grupy IX.

Grupa IX to psy ozdobne i psy do towarzystwa. Do grupy taj należą takie psy jak między innymi pudle, małe psy belgijskie, psy bezwłose, chihuahua, angielskie spaniele miniaturowe, małe psy molosowate, spaniele japońskie i pekińczyki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group