Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2518
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Tłumy na Zlocie Motocykli w Świebodzicach

Środa, 29 kwietnia 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:02
Autor: opr.red.
Świebodzice: Tłumy na Zlocie Motocykli w Świebodzicach
Fot. www.swiebodzice.pl
Co jest takiego w tych motocyklach, że można dla nich stracić głowę? Każdy miłośnik dwóch kółek ma na to inną odpowiedź, ale wszystkich łączy jedno – pasja do swobodnej jazdy, poczucie wolności, radość i więź z innymi, "zakręconymi" na tym punkcie.

Tłumy takich właśnie pasjonatów znów zawitały do miasta na jubileuszowy, piąty Zlot Motocykli w Świebodzicach.

Tradycyjnie motocyklowa impreza odbyła się w ostatnią sobotę przed długim, majowym weekendem. Lśniące i ryczące pojazdy zaparkowały pod ratuszem 25 kwietnia, przyciągając rzecz jasna wielu świebodziczan, chcących obejrzeć, dotknąć i sfotografować się z pięknymi maszynami.

Uczestników i zwiedzających przywitali organizatorzy zlotu: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Dariusz Stańczyk, właściciel Hotelu Księżyc, życząc udanego pobytu w naszym mieście i dobrej zabawy.

- Cieszę się, że to wydarzenie stało się już tradycją, odwiedzają nas motocykliści z całego regionu, dobrze się tu u nas czują, a mieszkańcy mają okazję popatrzeć na fantastyczne motocykle i miło spędzić popołudnie - mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W tym roku w zlocie wzięło udział ok. 250 motocyklistów z całego Dolnego Śląska - m. in. Wrocławia, Strzegomia, Wałbrzycha, Ząbkowic czy Kłodzka.

Motocyklistów szczególnie ciepło przywitał ksiądz Daniel Szymanik, proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta, który poświęcił pojazdy, a kierującym życzył bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

Motocykliści otrzymali na pamiątkę obrazek ze Św. Krzysztofem - patronem kierowców. A od Urzędu Miejskiego w Świebodzicach obowiązkowe, pamiątkowe koszulki ze zlotu.

Około godz. 15.30 kolumna trąbiących pojazdów objechała kilkakrotnie Rynek i skierowała się do Hotelu Księżyc, w którym odbyła się część plenerowa, z koncertami i moto dyskoteką.

Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników zlotu czuwała młodzież z Ochotniczej Grupy Ratowniczej, a dodatkową atrakcją były widowiskowe przeloty samolotu, w wykonaniu zaprzyjaźnionego Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group