Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4868
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Tłusty czwartek – ostatki rozpoczęte

Czwartek, 3 marca 2011, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: KO
Wałbrzych/REGION: Tłusty czwartek – ostatki rozpoczęte
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Mamy już ostatnie dni karnawału. Ostatki, inaczej zapusty, trwają od dziś do wtorku, 8 marca. Dziś dzień pączka, kalorie trzeba będzie jakoś spalić. Gdzie się bawić?

Tradycją są ostatkowe zabawy taneczne, ale my dla Państwa przygotowaliśmy przeróżne propozycje z regionu – od wystaw przez spektakle po koncerty.

Czwartek, 3 marca

Wałbrzych
* XVI Babska Biesiada Combrowa Miasta Gorc-Boguszowa zapowiada się szczególnie interesująco, gdyż rozgrywać się będzie pod wiele obiecującym hasłem - „Pidżamowe Party”,
* coś dla miłośników fotografii - wernisaż zwycięskich zdjęć z szóstej edycji BZ WBK Press Foto w Galerii Książki Biblioteki pod Atlantami.

Piątek, 4 marca

Legnica
* klub Vertigo zaprasza na klubowe ostatki; każdy imprezowicz otrzyma w cenie biletu imprezowy napój; bilety w cenie: 10, 15 i 20 zł.

Jedlina-Zdrój
* burmistrz Jedliny–Zdroju zaprasza na koncert wrocławskiego zespołu Casi Flamenco; początek koncertu w piątek o godzinie 19.00 w Pałacu Jedlinka; wstęp wolny.

Jelenia Góra
* w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż Marka Radke, wolnego artysty żyjącego i tworzącego w Gdańsku, Bad Driburg i Oerlinghausen, zatytułowany „The ArtSpace” – fotografia, obiekt, instalacja,
* w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 zaprezentowany zostanie spektakl młodzieżowej grupy teatralnej z Bautzen p.t. „Krew aniołów i koty z wieży Eiffla”,
* na kolejną premierę tego sezonu zaprasza Teatr im. C. K. Norwida, w którym na scenie studyjnej trwają próby do sztuki Rafała Matusza „jedenasta szesnaście”,
* Orient Express zaprasza na koncert z okazji 25–lecia istnienia i działalności legendarnego zespołu rockowego Sztywny Pal Azji.

Świdnica
* Helena Semenetz, świdniczanka od wielu lat pasjonująca się historią starożytnego Egiptu, autorka książki „Kim jesteś Nefretete?”, spotka się z czytelnikami,
* na deskach teatru zaprezentuje się Zbigniew Wodecki; ale V Świdnickie Spotkania ze Zdrowiem to nie tylko występ artysty, również wykład specjalisty, bezpłatne badania, pokazy i wystawa witraży Edmunda Frączaka.

Świebodzice
* wieczór pełen smaków kobiecości – na wernisażu prac Ireny Kędzior oraz Zbyszka Nowaka zobaczymy kobiety ukryte w obrazach, muzyce, rozmowie i kwiatach.

Sobota, 5 marca

Wałbrzych
* w klubie muzycznym K10 wystąpią Kalwi i Remi,
* w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora odbędzie się premiera „Pinokia” według Carla Collodiego; jest to opowieść o niesfornym chłopcu, który poprzez swoje błędy poznaje prawdę o sobie, o wielkiej miłości ojca do syna,
* Tawerna Muzyczna 9 Fala zaprasza na koncert zespołu Poluzjanci.

Niedziela, 6 marca

Wałbrzych
* zespół Perfect - legenda polskiego rocka w Pasażu Tesco spotka się z fanami, którzy będą mogli zdobyć autograf, kupić najnowszy album "XXX" i bilety na niedzielny koncert w Świebodzicach.

Świebodzice
* wydarzenie muzyczne - legendarny zespół Perfect wystąpi w hali sportowo–widowiskowej.

Poniedziałek, 7 marca

Strzegom
* wystąpi znana grupa kabaretowa Formacja Chatelet.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group