Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2475
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: To będzie Czarny Wtorek

Piątek, 29 września 2017, 12:19
Aktualizacja: 12:24
Autor: red
Wałbrzych: To będzie Czarny Wtorek
Fot. organizatorzy
We wtorek 3 października na placu Magistrackim w godzinach 17.00–18.00 odbędzie się kolejna akcja mająca na celu przypomnienie o pierwszej rocznicy społecznego zrywu, który zatrzymał procedowanie w Sejmie całkowitego zakazu aborcji. Inicjatorzy planują zbiórkę podpisów pod projektem Ustawy o Prawach Kobiet i Świadomym Rodzicielstwie, komitetu „Ratujmy Kobiety".

Marta Lempart: Ogólnopolski Strajk Kobiet od początku włączył się w tegoroczną zbiórkę podpisów pod projektem ustawy Ratujmy Kobiety 2017, wprowadzającym rzetelną edukację seksualną, dostępną antykoncepcję, legalną aborcję i zakaz nadużywania tzw. klauzuli sumienia przez lekarzy. Działamy w dziesiątkach małych i średnich miejscowości, gdzie tych podpisów zbiera się mniej, ale walor edukacyjny i świadomościowy akcji prowadzonych przez lokalne liderki Strajku, jest nie do przecenienia. Chcemy pokazać, że tegoroczna zbiórka nie ma twarzy polityczek czy szefowych wielkich organizacji, ale zbiorową twarz dzielnej, niezłomnej Polki walczącej o swoją godność tam, gdzie jest najtrudniej – identycznie jak to było 3 października 2016. Jednocześnie przypomnimy o naszych postulatach – sformułowanych 8 Marca, w dzień zainspirowanego naszym zrywem Międzynarodowego Strajku Kobiet.

Marta Wosak – koordynatorka lokalna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet: W Wałbrzychu Strajk Kobiet spotyka się tradycyjnie, na Placu Magistrackim, o godzinie 17:00. Wtorkowe wydarzenie przygotowujemy wspólnie z wieloma organizacjami opozycyjnymi, takimi jak Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet, KOD Wałbrzych, Razem, Inicjatywa Polska. Czarny Wtorek – Wielka Zbiórka odbędzie się w innej formule, niż dotychczasowe protesty OSK w Wałbrzychu. Planujemy zbiórkę podpisów pod projektem Ustawy o Prawach Kobiet i Świadomym Rodzicielstwie, komitetu „Ratujmy Kobiety”, w związku z tym odbędzie się publiczne czytanie fragmentów tej ustawy, przypomnimy postulaty Strajku Kobiet z 8 marca, które wciąż nie tracą na aktualności. Zapraszamy do rozmów i dyskusji, do wsparcia swoim podpisem projektu ustawy, który przywraca Polkom godność i niezbywalne prawo do decydowania o sobie, które próbuje się nam wciąż odbierać. Nie zgadzamy się, by narzucano nam ustawami i dokumentami prawnymi zasady wynikające z doktryny religijnej, nie z wiedzy naukowej. Mamy prawo do własnej decyzji, i tego prawa będziemy bronić, do skutku.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group