Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2931
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: To był już trzeci finał

Środa, 3 kwietnia 2019, 12:18
Aktualizacja: 13:22
Autor: red
Wałbrzych: To był już trzeci finał
Fot. organizatorzy
29 marca odbył się etap finałowy V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „Samorząd terytorialny w systemie politycznym RP”.

Inicjatorem i głównym organizatorem tego wydarzenia było już tradycyjnie III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu. Warto także wskazać na doniosłość wsparcia merytorycznego i naukowego, jakie zostało udzielone przez partnerów, czyli Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Sielsiusa w Wałbrzychu oraz Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ranga imprezy została podkreślona poprzez objęcie jej honorowym patronatem przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka i Prezydenta Miasta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja.

Zmagania licealistów i gimnazjalistów cieszyły się sporym zainteresowaniem. Konkurs zgromadził licznych reprezentantów z kilkunastu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu, nie tylko Wałbrzycha, ale również Świebodzic, Świdnicy, Głuszycy i Kamiennej Góry. Szkoły zakwalifikowane do etapu finałowego wystawiły liczne reprezentacje uczniowskie, które wykazały się wysokim poziomem wiedzy. Finał konkursu odbył się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Test etapu finałowego składający się z 50 pytań dotyczył genezy, zadań i szeroko rozumianego układu instytucjonalnego jednostek samorządu terytorialnego na wszystkich trzech poziomach ich funkcjonowania. Cieszyć może fakt, że także trzecia edycja konkursu znalazła wsparcie ze strony licznych sponsorów, darczyńców i fundatorów nagród, do których w tym roku należeli Rektor PWSZ AS w Wałbrzychu prof. dr hab. Piotr Jurek, czy ZK Victoria. Tytuły laureatów uzyskało 15 uczniów w trzech kategoriach – szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadgminazjalnej. Łącznie w finale uczestniczyło 118 uczniów z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym konsekwentnie wpisuje się w kalendarz corocznych zmagań dedykowanych dla uczniów gimnazjów i liceów. Jest to dobry prognostyk w perspektywie promocji samorządności, społeczeństwa obywatelskiego i demokracji lokalnej zespolonej z koncepcją subsydiarności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group