Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: To było prawdziwe święto gitary

Środa, 20 lipca 2016, 6:45
Autor: red
REGION, Jedlina Zdrój: To było prawdziwe święto gitary
Fot. organizatorzy
W dniach 15–17 lipca w Jedlinie–Zdroju po raz drugi usłyszeliśmy najpiękniejsze dźwięki i harmonie gitary, śpiewu i tańca.

Wszystko za sprawą 2. Letniego Festiwalu Gitarowego. Wśród gości przybyłych na 2. Letni Festiwal Gitarowy w Jedlinie-Zdroju znaleźli się między innymi Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju i Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha.

Gitarowym recitalem „Sobą gram” Leszka Cichońskiego rozpoczął się piątkowy koncert w Browarze Jedlinka. Ten związany z Wrocławiem ceniony polski gitarzysta, to legenda polskiej gitary, znakomity muzyk, animator i propagator kultury. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californii i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje we Wrocławiu. Współpracował z Tadeuszem Nalepą, z Johnem Tuckerem, Carlosem Johnsonem i Wojciechem Karolakiem. Dzielił scenę z największymi gigantami gitary, jak Steve Morse i Steve Vai. Autorski album "Sobą gram", z którego utwory Leszek Cichoński zaprezentował podczas koncertu, został dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyki.

W kościele przy ulicy Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju wystąpił niezwykły duet żeński - Soundz Good, który tworzą: Magdalena Czwojda, grająca na gitarze, oraz Marta Zalewska, śpiewająca oraz grająca na kontrabasie i gitarze basowej. Artystki współpracowały z takimi gwiazdami jak między innymi Krystyna Prońko, Kayah, Majka Jeżowska, Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, czy zespół Perfect. Duet Soundz Good zaprezentował program "Akustyczna siła rocka". Artystki pomimo młodego wieku współpracowały z wieloma gwiazdami, takimi jak: Krystyna Prońko, Kayah czy Majka Jeżowska. Miały okazję pracować również z Waldemarem Malickim i Filharmonią Dowcipu, Tercetem czyli Kwartetem (Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Wojciech Kaleta) oraz zespołem Perfect. Występowały w muzycznych programach telewizyjnych, takich jak: Szymon Majewski Show, Śpiewające Fortepiany, Jaka To Melodia.

Na zakończenie Festiwalu w Parku Północnym w Jedlinie-Zdroju wystąpił lubelski zespół "Dżango-Bango", składający się z muzyków związanych z kulturą romską, oraz muzyków grających flamenco. Liderem tego zespołu jest Kuba Niedoborek - jeden z najlepszych w Polsce gitarzystów flamenco. Wstęp na wszystkie koncerty w ramach Festiwalu był bezpłatny. To były piękne gitarowe dni w Jedlinie-Zdroju!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group