Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: To było źródło jej dochodu

Piątek, 19 listopada 2021, 6:45
Autor: red
Wałbrzych: To było źródło jej dochodu
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali we wtorek 55–letnią mieszkankę naszego miasta, która od kilku lat handlowała nielegalnym tytoniem oraz papierosami.

Wałbrzyszanka wpadła w ręce mundurowych w swoim mieszkaniu przy ul. Pocztowej. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych należących do zatrzymanej ujawnili oraz zabezpieczyli nielegalne papierosy oraz krajankę tytoniową. W toku wykonanych czynności udowodnili podejrzanej również wprowadzanie do obrotu od stycznia 2018 roku do teraz 2350 kg pociętego tytoniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa oszacowana została na 1 milion 960 tysięcy złotych.

Podejrzana 55-latka odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy oraz wieloletni handel nimi, za co grozi jej kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
4
36%
Hahaha
1
9%
Nudzi
2
18%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group