Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: To naprawdę spore osiągnięcie

Środa, 29 maja 2019, 13:41
Aktualizacja: 13:44
Autor: PAW
Wrocław: To naprawdę spore osiągnięcie
Fot. KMP Wałbrzych
Ze złotym medalem w drużynie oraz srebrnym indywidualnie z I Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu, wrócił sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz. Policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dzięki zdobytemu wcześniej powołaniu w zawodach reprezentował Komendę Główną Policji.

Sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz ten rodzaj sportu siłowego trenuje od 17 lat i na co dzień należy do Klubu Sportowego Team Wrocław. W swoim dorobku ma już zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23, Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski.

W rozegranych kilka dni temu pierwszych mistrzostwach świata wystartowało 25 kobiet oraz 138 mężczyzn. W kategorii 75 kg wałbrzyski funkcjonariusz zajął drugie miejsce podnosząc w trzeciej próbie ciężar 170 kg, a w kategorii OPEN znalazł się także na wysokiej 21. pozycji wśród wszystkich zawodników. Sierż. szt. Łukasz Wółkewicz kilka dni przed zawodami został wyróżniony i otrzymał powołanie do reprezentacji Komendy Głównej Policji. I to właśnie z tym zespołem w miniony weekend stanął we Wrocławiu na najwyższym stopniu podium pokonując 53 kolejne drużyny.

Wyniki indywidualne 75 kg:

1. Marcin Garbas (21. Baza Lotnictwa Taktycznego)
2. Łukasz Wółkiewicz (Komenda Główna Policji)
3. Piotr Jakimiuk (Żandarmeria Wojskowa)

Wyniki drużynowe:

1. Komenda Główna Policji
2. Brygada Strzelców Podhalańskich
3. 21. Baza Lotnictwa Taktycznego

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group