Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3366
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: To nie sztuka – to wandalizm

Sobota, 11 maja 2019, 10:46
Autor: red
Wałbrzych: To nie sztuka – to wandalizm
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Miasta i gminy radzą sobie z wandalami raz lepiej, raz gorzej... Służby miejskie dokładają wszelkich starań, aby nasze miasto było utrzymane w czystości i porządku. W pewnym momencie jednak brakuje sił i motywacji do dalszego działania. Tutaj zaczyna się bardzo ciekawa historia jednego z budynków przy głównym ciągu komunikacyjnym, przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu.

Poliglota? Romantyk? Czy może raczej zwykły wandal?! Takie pytanie zadajemy sobie dzisiaj.
- 9 maja przed południem udaliśmy się na ul. Armii Krajowej 71, gdzie na bocznej ścianie budynku widniało okropne graffiti; czerwone napisy w języku włoskim, wymalowane serce. Warto zaznaczyć, że owa ściana już wcześniej była naznaczona podobnymi gryzmołami. W zeszłym roku w ramach wspólnych działań ze Stowarzyszeniem AZYMUT udało się zamalować szpecące malunki. W tym roku jak bumerang temat powrócił. Tak więc we własnym zakresie zorganizowaliśmy szybką akcję mającą na celu poprawę wizerunku tejże kamienicy. "Romantyczne" wyznanie szybko przykryła świeżość farby - informują miejscy strażnicy z Wałbrzycha.

Z rozpędu strażnicy zajęli się jeszcze równie intrygującym napisem na budynku przy ul. Armii Krajowej 83 i przymierzają się do prac mających na celu eliminację graffiti na innych obiektach w tej okolicy.

Niestety, 10 maja entuzjazm strażników zmalał. Oto na świeżo zamalowanych napisach pojawiły się kolejne.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
2
6%
Hahaha
3
9%
Nudzi
4
12%
Smuci
16
47%
Złości
7
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group