Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

To od prezydenta Szełemeja zależy przyszłość Mo Bruku

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 7 lipca 2015, 6:30
Aktualizacja: 12:03
Autor: PAW
Fot. red.
Tak uważa posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska. Jej zdaniem władze Wałbrzycha tylko pozorują działania, a firma Mo Bruk nadal prowadzi szkodliwą działalność.

- Sprawą Mo Bruku zajmowałam się wielokrotnie – mówi Anna Zalewska. – Interweniowałam w różnych instytucjach, u różnych osób i zawsze słyszę to samo. To od prezydenta miasta zależy, czy Mo Bruk będzie działać nadal, czy też zostanie raz na zawsze zamknięty.

Posłanka Zalewska jest zaniepokojona kolejnym pożarem na składowisku odpadów i uważa, że przyszedł najwyższy czas, by tę mękę osób mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie składowiska skończyć.
- Poprzedni prezydent wydał zgodę na funkcjonowanie tej firmy i obecny prezydent ma instrumenty formalne, by tę sytuację odwrócić – uważa posłanka. – Ulokowanie tego typu działalności w centrum miasta było olbrzymim błędem. Chcę zorganizować duże spotkanie mieszkańców kilku dzielnic, by wypowiedzieli się na temat Mo Bruku. Zachęcam też mieszkańców, by robili sobie badania, by chodzili do lekarza, bo tylko takie działania pozwolą doprowadzić do zamknięcia składowiska.

Anna Zalewska nie szczędzi też gorzkich słów wobec prezydenta Romana Szełemeja.
- To, co robi prezydent, to tylko pozorowanie działań, które nie zmieniają złej sytuacji ludzi – mówi Zalewska. – Ma wiele instrumentów administracyjnych w rękach, z których nie korzysta. On jest gospodarzem miasta i odpowiada za to, by ten problem rozwiązać i by wreszcie ulżyć mieszkańcom, którzy mają już kategorycznie dość życia w sąsiedztwie tego składowiska.

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~hmmm 6-07-2015 16:49
Tak tylko pytam, czy Szelemej ma mozliwosci administracyjne, aby np utrudnic dowoz chemikaliow ciezarowkami? To, ze miasto nic nie moze to my znamy z rzadu Tuska.... albo nic nie moge, albo taki mamy klimat, albo to nie nasza wina....
~żul 6-07-2015 17:49
Ależ oczywiście,że nasz prezydencik jest winny zaistniałej sytuacji.Jego dymisja nie oczyści wałbrzyskiego 'jodu ale, była by przestrogą dla innych wszechmogących.
~zdumiony 6-07-2015 17:52
Napiszę krótko - pieprzysz pani głupoty jak potłuczona. Czy prezydent może zakazać działalności firmy??? Może zrobić to tylko sąd!!! Ale naiwnych słuchaczy pewnie pani znajdzie. Zwłaszcza u tych wyznawców wiary różnej
~august mocny 6-07-2015 17:56
Pani poslanko, co tak slabo? Przeciez zna Pani nazwiska odpowiedzialnych i uklady lokalne. Zapomniala pani ? Jesli tak to tu jest gotowiec z dokumentacja; ........................... Jezus Maria, tak glupich gangsterow (platformianych) to jeszcze swoja droga nie widzialem. Nie dosc ze sa na zoldzie Mokrzyckiego to jeszcze sami zyja obok tego syfu, jak robactwo jakies. Normalnie chce sie wyc.
~hmmm do zdumiony 6-07-2015 18:01
chyba tylko w twojej wolnej od 25 lat POlsce mozna zamykac stadiony na wiele miesiecy za odpalenie niebezpiecznej racy, a nie mozna zamknac wysypiska odpadow niebezpiecznych, ktory rok w rok truje mieszkancow.
~konkretnie 6-07-2015 18:41
Jakie instrumenty administracyjne? Proszę podać konkretne przykłady, podstawy prawne, a nie tylko rzucać ogólnikami...
~nosferatu 6-07-2015 19:04
Pani Zalewska, jak większośc działaczy PiS, wygaduje bzdury. Owszem, Szełemej może zamknąc "prezent", który sprawił miastu jego poprzednik, niestety koszta tej operacji będą horrendalne. Odszkodowania za uniemożliwienie legalnego (zgodnie z koncesją) działania firmy oraz koszta sądowe, mogą doprowadzic zadłużone miasto do bankructwa. Niestety zaściankowe buractwo, reprezentowane przez osobników @żul i @hmmm, wie lepiej i obarcza winą (jak zwykle), nie tego, którego trzeba. No, ale za miesiąc Duduś cudotwórca przejmie urząd, a wkrótce po nim Beata pracowita jak pszczółeczka, zapanuje raj, a winni zaniedbań trafią tam gdzie ich miejsce - do więzienia @hmmm i @żul, przeżyją orgazm mentalny i przestaną wypisywac głupoty.
~Polka 6-07-2015 19:08
Zduminoy na odleglosc widac ze jestes od Buuula .Prezydent za taka dzialalnosc jak uskutecznia ta firma-pozary,trucie ludzi moze cofnac pozwolenie ze wgledu na duze zagrozenie.A ty jak jestes tak ciemny to nie obrazaj innych tylko idz ukoic w Bulu i Nadzieji swojego guru
~Byly 6-07-2015 20:12
Wy tu sobie geby wycierajcie jeden drugim,a supertruciciel sie smieje.Tu trzeba zorganizowac konkretne dzialania z blokada tego syfu,a nie skakac sobie do gardel.No ale kto to zrobi? moze pani Zalewska stanie na czele tej blokady? czekamy na konkrety pani posel,a nie na bzdury w internecie i przerzucanie sie wina.Kto jest winien,to my wiemy.Do dziela pani posel,a glosy walbrzyszan bedzie pani miala pewne.
~hmmm 6-07-2015 20:18
tak my przezyjemy orgazm gdy pis dojdzie do wladzy, a ty przezyjesz straszny bol dupy.... taka miedzy nami roznica. Co do instrumentow administracyjnych, to zapytaj o nie hrabiego Rostowskiego, szeryfa Sienkiewicza. na tasmach uslyszelismy jak mozna latwo dopieprzyc przedsiebiorstwu jak trzeba. No ale PO uzywa tych metod tylko dla zysku kolesi. gdy trzeba chronic obywateli, gdy ewidentnie sa oni truci, to PO nie wie co robic. Jedna z metod to kontrole kontrole do bólu. albo ustawy rady miasta, ktore podniosa koszta prowadzenia dzialalnosci, tak aby odechcialo sie je prowadzic. no ale czy to sie PO oplaca? do kieszeni nic nie wpadnie, wiec po co beda sobie glowe czy dupe nosferatu zawracac. a jak dba panstwo pod PO o nas tu w Wabrzychu to mozecie poczytac tutaj: ................
~wyborca 6-07-2015 20:55
Poprzedni Prezydent miał dwóch zastępców z PiS-u Sosińskiego i Bartolika. No i co oni takiego dla Wałbrzycha zrobili oprócz tego, że kasę ciężką zarabiali. Ja nie jestem w stanie wskazać jednej dobrej rzeczy. Sosiński prawnik to mógł zamknąć MObruk. A Pani Zalewska oprócz krytykowania co robi bo jakoś nie widać żadnych inicjatyw dla regionu. Zieje jadem bo tylko to potrafi typowa postawa Pisowca. Pewnie według tej Pani upały też są winą Szełemeja.
~zakamuflowana opcja 6-07-2015 21:01
Jakaś dziwna sitwa usiłuje stworzyć wrażenie, że prezydent miasta nic nie może? Wydać zgodę trucicielowi może, ale zakazać nie moze? Wy nie opowiadajcie bzdur, to trzeba i można zamknąć natychmiast, jeśli zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców, a co do tego nie ma watpliwości. Jaki sąd? Nawet prokurator powinien to zamknąć jeszcze dziś. Rozliczyć trzeba też tego, co wydał zgodę na bombę chemiczną w centrum miasta.
~zdumiony 6-07-2015 21:02
Zamiast bełkotu oczekuję podstawy prawnej. Pier... głupoty każdy może ale podać konkrety to już z tym jest gorzej. Zamiast pitolić bajki dobre u cioci na imieninach radzę zapoznać się z ustawą o działalności gospodarczej
~kk## 6-07-2015 21:04
Jedyna możliwa kara ,to odsunięcie PO od władzy w Wałbrzychu . Dlatego głosujcie na PiS
~PRL 6-07-2015 21:11
Ile razy coś się dzieje w Wałbrzychu tyle razy ta "Baba" przykleja się jak gówno do okrętu i wrzeszczy płyniemy. Pytam się co ta Zalewska zrobiła dla Wałbrzycha i jego mieszkańców, no co ? Choć jedną rzecz. Ale co tam zaistniała, gębę otwarła i co z tego się pytam posłanko Zalewska.
~gregor 6-07-2015 21:17
do Nosferatu.Mam głęboko w doopie ile to będzie kosztować.Zastanów się ile kosztuje wieloletnie leczenie setek-tysięcy ludzi przez kilka lat. Jeśli tego nie ogarniasz to jesteś cep jak nic.
~hmmm do zdumiony 6-07-2015 22:06
Art. 58. 1. Organ koncesyjny cofa koncesj´, w przypadku gdy: 1) wydano prawomocne orzeczenie zakazujàce przedsi´biorcy wykonywania dziaΠalnoÊci gospodarczej obj´tej koncesjà; 2) przedsi´biorca nie podjàΠ w wyznaczonym terminie dziaΠalnoÊci obj´tej koncesjà, mimo wezwania organu koncesyjnego, lub trwale zaprzestaΠ wykonywania dziaΠalnoÊci gospodarczej obj´tej koncesjà. 2. Organ koncesyjny cofa koncesj´ albo zmienia jej zakres, w przypadku gdy przedsi´biorca: 1) ra˝àco narusza warunki okreÊlone w koncesji lub inne warunki wykonywania koncesjonowanej dziaΠalnoÊci gospodarczej, okreÊlone przepisami prawa; 2) w wyznaczonym terminie nie usunàΠ stanu faktycznego lub prawnego niezgodnego z warunkami okreÊlonymi w koncesji lub z przepisami regulujàcymi dziaΠalnoÊç gospodarczà obj´tà koncesjà.
~hmmm do zdumiony 6-07-2015 22:09
i najwazniejszy i najciekawszy punkt: 3. Organ koncesyjny może COFNĄĆ koncesję albo ZMIENIĆ jej zakres ze względu na zagrożenie obronności i bezpieczeństwa państwa lub BEZPIECZENSTWA OBYWATELI, a także w razie ogłoszenia upadłosci przedsiębiorcy..... Tak wiec czy uwazasz wielkii zdumiony, czy bezpieczenstwo obywateli przy tych pozarach i skladowaniu toksyn jest zagrozone? czy wobec ciebie jest wszystko OK? Wiec jak widzisz sa podstawy.... tylko trzeba chciec.... a nie jak Tusku nauczyl.... nic sie nie da, co ja moge, taki mamy klimat.
~ 6-07-2015 22:25
Ab Prezydent :Nie wiem, nie znam się nie orientuję się,zarobiony jestem
~kk## 6-07-2015 22:58
Tylko Annie Zalewskiej chciało się opowiedzieć po stronie Wałbrzyszan . Reszta rządu ma nas głęboko ................
~kk## 6-07-2015 23:06
My Wałbrzyszanie nikogo nie obchodzimy ,po robili dla nas strefy ekonomiczne ,przypominające obozy pracy ,jesteśmy traktowani jak ludzie trzeciej kategori ,wykorzystują nas jako tanią siłę roboczą ,poniżają ,trują, i jescze uważają ,że jesteśmy tak mało inteligentni ,że bez problemu uwieżymy w nieszkodliwość płonącego składowiska odpadów niebezpiecznych ,bo tak mo-bruk ma zapisane w swojej działalności.
~brawo Pani Zalewska 6-07-2015 23:13
Na terenie Wałbrzycha i okolic żaden "polityk", że tak ich nazwę górnolotnie, nie dorasta do pięt pani Zalewskiej.
~Paweł Derwisz 6-07-2015 23:56
Wałbrzyszanie przestańcie już o hejtować prezydenta Szełemeja.To on przecież walczy z MO-BRUKIEM!!! Przecież to jedyny człowiek w historii polskiego Wałbrzycha, który zrobił dla miasta tak wiele. To człowiek, który zmienił to zaniedbane miasto w tak krótkim czasie! Podejrzewam, że nawet w niemieckiej i pruskiej historii Wałbrzycha to miasto nie wyglądało nigdy tak zadbanie jak teraz. Odsyłam to przedwojennych fotografii. Nawet 100 lat temu było to szare brudne górnicze miasto z obdrapanymi budynkami. Bycie prezydentem to naprawdę bardzo niewdzięczne zadanie- choćby człowiek serce sobie wypruł to i tak ludzie obrzucą go błotem za każde swoje nieszczęście. Naprawdę- niesłuszne hejtowanie nie jest już modne.
~Paweł Derwisz 6-07-2015 23:57
Aha i nie biadolcie już o tym zadłużeniu miasta. Zobowiązania miasta zaciągnięte na bieżące inwestycje nie są tym samym co kredyt konsumencki zaciągnięty przez potencjalnego Kowalskiego na lodówkę czy telewizor. Bez pieniędzy oblicza miasta nie da się poprawić a o to tym inteligentniejs zym mieszkańcom naszego miasta przecież chodzi, no nie?
~Jacek Pilchowski 7-07-2015 5:07
Czytając niektóre komentarze trudno nie odnieść wrażenia, że pizza je ludzie "ratuszowi". Przez wiele lat, pomimo deklaracji (juz w roku 2011 - można posłuchac na youtubie) Szełemej nie robił nic gdyz "nie było można". Teraz, gdy wszyscy mieszkańcy mogli poczuć smród palącego sie plastiku, różnych "dziwnych" płynnych substancji", itd., okazało się nagle, że można. Szełemej dostał w jeden dzień potrzebne pismo z ministerstwa. Mam nadzieję, że POwska sitwa zostanie niedługo rozgoniona na cztery wiatry. Inaczej rozszabruja Polskę do zera a Polaków wytruja.
~żul 7-07-2015 6:57
Poczytaj Derwisch o cudach kredytowych gminy Ostrowice,a wtedy poprawi się Twoje oblicze.Klucz do sukcesu - parabank.
~do hmmm 7-07-2015 7:36
Dzięki. O to mi właśnie chodziło. Konkrety. Więc pytanie - czy został naruszony którykolwiek z tych warunków, udokumentowany postępowaniem administracyjnym lub karnym? I drugie bardziej ogólne - co wałbrzyszanie robili przy urnach wyborczych, tylko korumpowali?
~Paola 7-07-2015 7:42
Nie dziwię się przeciętnemu Człowiekowi, któremu może brakować wiedzy merytorycznej z zakresu zasad funkcjonowania wysypiska, ale od Pani Nauczycielki i Posłanki zarazem wymagam wręcz rozumu, kultury i uczciwości. Braków w tym zakresie nie usprawiedliwia ani kampania wyborcza, ani przynależność partyjna. Pani nie wolno prezentować tak niskiego poziomu.Razi to moje uczucia estetyczne. Wstyd mi,bo też jestem nauczycielką.
~Jacek Pilchowski 7-07-2015 8:39
~Paola: A może też powinnaś napisać coś o posłankach z PO które w tej sprawie milczą. Pewnie poszły na zakupy I na takie "drobiazgi" jak trucie wałbrzyszan szkoda im czasu. P.S. A może ty jesteś jedna z nich?
~do pani zalwskiej 7-07-2015 8:51
"Sprawą Mo Bruku zajmowałam się wielokrotnie – mówi Anna Zalewska. – Interweniowałam w różnych instytucjach, u różnych osób i zawsze słyszę to samo. To od prezydenta miasta zależy, czy Mo Bruk będzie działać nadal, czy też zostanie raz na zawsze zamknięty." czy mi się wydaje czy Pani jest POSŁEM? zajmowałam sie wielokrotnie? i co zrobiłam? wszyscy jesteście tacy sami tylko antysystem jak kukiz może to wyplenić
~Zawiedziony 7-07-2015 9:00
Drodzy internauci. Zostawmy spory polityczne na jesień. One teraz nic nam nie pomogą. Wyzwalają tylko rynsztokowy język wielu z nas. Moim zdaniem zwróćmy uwagę na jedną zastanawiającą rzecz. Słuchałem wczoraj wypowiedzi prezydenta Szełemeja. Czasami miałem wrażenie, że wypowiada się rzecznik prasowy MO-BRUKA. Stwierdzenia o braku zagrożenia dla bezpieczeństwa zdrowia i życia mieszkańców miasta, zerowe wskazania mierników zanieczyszczenia powietrza, ulatniająca się prawa wodna przy dogaszaniu pożaru, łagodne przejście w wypowiedzi nad brakiem możliwości wejścia prezydenta na teren wysypiska, brak wyjaśnienia, dlaczego w sytuacji tak realnego zagrożenia dla miasta nie wpuszczono na teren pożaru policji. Zastanówmy, a wielką politykę zostawmy na razie na boku.
~hmmm do hmmmm 7-07-2015 9:56
a ty tu chcesz dyskutowac, czy robisz przesluchanie.... robisz za mentora i przepytujesz mnie? Sam sobie znakjdz odpowiedzi na te pytania. Ja ci podalem podstawy. Bezpieczenstwo obywatelizostalo naruszone. No chyba ze ty uwazasz, ze trucie toksycznymi oparami bezpieczenstwa aich nie narusza. Moim zdaniem i kazdego inteligentnego czlowieka to bezpieczenstwo jest naruszone wiec sa podstawy do uchylenia koncesji. Jezeli uwazasz inaczej to uargumentuj merytorycznie. I tak samo jak ja. Artykul, przepis prawa.... czekam.
~PROSTE ROZWIAZANIE 7-07-2015 10:15
Do specjalistow. Czy mozna pozbyc sie tego truciciela w referendum? Npo pytanie takie: Czy jest Pan/Pani za likwidacja wysypiska Mobruk? Albo inaczej. Czy jest Pan/Pani za rozwiazaniem umowy miasta z Mobrukiem, poniewaz dzialalnosc ta naraza mieszkancow na niebezpieczenstwo wdychania trujacych odpadow. MOZNA? Czy Nie mozna?
~hmmm do hmmmm 7-07-2015 10:17
a czy naruszenie bezpieczenstwa(trucie tysiecy obywateli) zostalo udokumentowane administracyjnie lub karnie? Od tego chyba nie jestem ja, tylko wladze prokuratorskie i wladze miasta z szelemejem na czele inspoektorat srodowsika. I tu pewnie uslysze znane typowe: Co ja moge, nic nie moge, taki mamy klimat. Kto ma pilnowac tych kwestii ja? czy glowa miasta, ktorej place podatkami za moje bezpieczenstwo? Czy to ja mam ustawowo w obowiazku dbac o bezpieczne srodowisko dla obywateli czy glowa miasta? Wydaje mi sie ze za to place prezydentowi moimi podatkami.
~Obserwator 55 7-07-2015 15:10
Czytam te wywody i nic nowego , jedna pani robi sobie kapitał popularności na nieszczęściu atakując przeciwnika z innego ugrupowania (polska w pigułce). Ile razy to przerabialiśmy? Zastanawiam się ile razy jeszcze będziemy dawali się wpuszczać w popaprane rozgrywki o koryto , a sedno sprawy czyli w tym wypadku mo-bruk spychali na drugi plan. Nic nie nauczyło nas ostatnie 25lat ,szkoda
~Basia 7-07-2015 17:17
TO SZEŁEMJ JEST SĘDZIĄ W SĄDZIE ???? TO NIE WIEDZIAŁAM
~Jacek Pilchowski 8-07-2015 10:26
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wałbrzycha na spotkanie w sprawie Mo-Bruku. >>> Plac Magistracki >>> Sobota (11 lipiec) >>> Godzina 11:00

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group