• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 14:23
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 2736
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

To Ogródek Jordanowski z prawdziwego zdarzenia

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 24 czerwca 2018, 14:42
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Mieszkańcy ulicy Dunikowskiego w Wałbrzychu świętowali otwarcie Ogródka Jordanowskiego. Zorganizowany tej okazji festyn zachęcił mieszkańców do wspólnej zabawy.

- Bardzo cieszę się z tego, że udało nam się doprowadzić do końca kolejny etap modernizacji tego miejsca. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to dla mieszkańców Piaskowej Góry miejsce. Zaniedbane przed laty, dzisiaj wraca do życia. Udało nam się już zbudować ładny plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki. Mamy oświetlenie, a będziemy chcieli jeszcze zamontować tutaj monitoring oraz wyremontować boisko do piłki nożnej. Bardzo proszę mieszkańców, żeby dbali o to miejsce, bo oczywiście będziemy tego pilnować, będziemy monitorować, by nikt nie niszczył tego miejsca, ale przecież wiemy, że nie możemy postawić przy każdym placu strażnika miejskiego - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

- Ja również bardzo dziękuję za zaangażowanie, za zarażenie mieszkańców ulicy członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzięki którym to miejsce jest ciągle tak piękne. Bardzo dziękuję za to, że głosowaliście na nasz pierwszy projekt. Dziękuję, że głosowaliście na nasz drugi projekt oraz ten trzeci obecny. Dzięki tym głosom udało nam się zrobić to miejsce tak pięknym, jakie teraz widzimy. Pamiętam jeszcze symbol tego miejsca z dawnych lat. Słynną rakietę i mam nadzieję, że w przyszłości ona tutaj również do nas wróci - mówiła Danuta Marosz, inicjatorka rewitalizacji ogródka jordanowskiego.

Podczas festynu wystąpiły dzieci z przedszkoli oraz okoliczni artyści. Można było się pobawić wspólnie na boisku z trenerami piłki nożnej, pomalować według własnego uznania koszulkę pamiątkową, połapać bańki mydlane oraz potańczyć przy muzyce.

Całkowity dotychczasowy koszt rewitalizacji ogródka jordanowskiego wyniósł nieco ponad 3 mln zł.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mick 24-06-2018 19:33
A czym tu, po tych dziurach na Dunikowskiego, dojechał Roman S.
~ 24-06-2018 20:54
ty go na plecach zaniosles
~olo 24-06-2018 22:46
rok 2018 ogródek jordanowski .Kolejny wielki sukces wielkiego Romana Tak jak by to jakis cud był W dzielnicy jest plac zabaw dla dzieci O dzięki ci wielki Romanie > jutro otworzy piaskownice na podzamczu i szalet na Nowym mieście A lemingi będą piały z zachwytu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group