Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 2494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

To sobie postrzelali...

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 maja 2020, 8:20
Aktualizacja: Piątek, 22 maja 2020, 8:21
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch mieszkańców naszego miasta odpowie za zniszczenie mienia. Mężczyźni na początku kwietnia tego roku udali się do Strugi, na kontenerze socjalno–biurowym ustawionym na uboczu wywiesili tarcze i postanowili postrzelać do nich z broni czarnoprochowej.

Do ostrzelania kontenera budowlanego doszło 4 kwietnia. Kiedy pokrzywdzony zauważył, że został on zniszczony, postanowił powiadomić Policję. Straty wycenił na kwotę 1100 złotych. Funkcjonariusze w poniedziałek nad ranem zatrzymali pierwszego ze sprawców w miejscu zamieszkania na Piaskowej Górze. Okazał się nim 19-latek. Drugi z podejrzanych wpadł w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy także w tej samej dzielnicy. Współsprawcą zniszczenia mienia był 36-latek.

W wyniku wykonanych dalszych działań funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu jednego z mężczyzn i zabezpieczyli do sprawy broń czarnoprochową, z której strzelali obaj podejrzani, a także m.in. proch strzelniczy, bębenek i ołowiane kulki. Za zniszczenie mienia wałbrzyszanie mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat. Obaj decyzją prokuratury zostali objęci dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
6
50%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
2
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~;-p 21-05-2020 12:50
Dwóch pasjonatów postanowiło sobie postrzelać z broni prochowej. To nie jest zabronione ani też nie jest to nic złego, niemoralnego, zdrożnego. Wybrali się w tym celu na wieś, gdzieś daleko od ludzi - do jakiegoś kontenera, który uznali zapewne za opuszczony. Pomylili się, właściciel obiektu zaprotestował. Obaj panowie powinni zatem rozliczyć mu straty i temat zakończony. Ale nie, zapewne z braku lepszych zbrodniarzy w okolicy brukowiec robi z nich kryminalistów i zamyka nawet na 5 lat do więzienia... Puk, puk, jest tam rozum? Czy tylko błoto?
~Gohciu 21-05-2020 14:25
Istotny jest bębenek, jako zapasowy, czy też "główny" winowajca. Pluszsz wiochmen ze stratą całego "tauzena". Pewnie dziury obniżyły by wagę na złomie. A dla "red"akcji nieliczny artykuł bez błędów ortograficznych i logicznych. Uuupsss.
~Colt 1911 21-05-2020 14:44
W durnej pisowskiej Polsce już nawet postrzelać sobie nie można. Patrzeć tylko jak śmierdzące pisiory zabronią.
~Sharpshooter 22-05-2020 12:08
do: ~Colt 1911 (14:44)
Nie wiesz, że władza (wolska i pełowska w szczególności) nie lubi, jak ktoś poza nią ma broń? Dlatego Polacy to najbardziej rozbrojony naród Europy. Na szczęście po lewej i po prawej mamy opiekuńczych sąsiadów, którzy zawsze pomagali Polsce, kiedy było źle. Posiadanie broni to oznaka samodzielnego myślenia, czasami niemądrego, jak widać po tych dwóch kałbojach, którzy mogli postrzelać na którejś z okolicznych strzelnic. Broń to odpowiedzialność, więc myślenie "przed" jest wskazane.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group