Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5410
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Tona tonerów

Piątek, 3 kwietnia 2020, 9:47
Aktualizacja: Sobota, 4 kwietnia 2020, 9:22
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Tona tonerów
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Urząd apeluje do mieszkańców o wszelką informację i wyznacza nagrodę za pomoc w wykryciu sprawcy zanieczyszczenia środowiska zużytymi tonerami.

30 marca jeden z pracowników Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju podczas rutynowej kontroli tras spacerowo-biegowych ACTIVE w okolicy ul. Moniuszki zauważył w dwóch miejscach pozostawione znaczne ilości zużytych tonerów do drukarek laserowych. Tonery zostały przewiezione po jedlińskiego PSZOK i zważone - ich waga wyniosła około 1 tony!

Sprawa została zgłoszona na Policję. W tym miejscu zwracamy się do Państwa z apelem i prośbą: każdy kto posiada informacje mogące przyczynić się do wykrycia sprawcy proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji w Głuszycy, tel.: 74 845 63 17.

Dla osoby, która przekaże Policji informacje dzięki której sprawca zostanie wykryty, Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju przewidział nagrodę w wysokości 1 000 złotych!

Przypominamy, zgodnie z art. 183 § 1 Kodeksu Karnego: „Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, zbiera, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
17%
Złości
6
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group