Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 5430
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Top–5 najlepszych kryptowalut dla początkujących inwestorów

Środa, 18 października 2023, 6:47
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Top–5 najlepszych kryptowalut dla początkujących inwestorów
Fot. red
W obliczu spadku wartości tradycyjnych pieniędzy, narastającej inflacji i niestabilności rynku pracy, coraz więcej ludzi zastanawia się nad inwestycjami jako metodą zabezpieczenia swoich przyszłych finansów. Kryptowaluty okazały się być jednym z najsilniejszych środków gromadzenia kapitału. Analiza indeksu kryptowalutowego MoneyGeek od 2017 do 2021 roku pokazała, że jego wartość wzrosła aż 27 razy. To świadczy o imponującym średnim rocznym zysku na poziomie 94%!

Jednak uwaga! Rynek kryptowalut jest dynamiczny. Co miesiąc pojawiają się setki nowych jednostek, a wiele z nich albo nie odnosi sukcesu, albo wręcz są oszukańcze. Wybranie najlepszych z nich do inwestycji to spore wyzwanie.

Zastanawiasz się nad tym, w jakie kryptowaluty inwestować w jakie kryptowaluty inwestować? Oto kompletny przewodnik, który rozwieje Twoje wątpliwości.

Meta-Arcada ($MCADE)

Meta-Arcada to cyfrowe spotkanie miłośników gier w świecie web3. Jest to przestrzeń dla entuzjastów gier, kreatorów multimediów, deweloperów gier i pasjonatów technologii web3, gdzie mogą się integrować, rywalizować ze sobą w najnowszych grach i współtworzyć przyszłość Internetu web3.

Serwis oferuje swoim użytkownikom możliwość zabawy w grach, dzięki integracji z czołowymi grami typu play-to-earn. Użytkownicy mogą również odkrywać nowinki w świecie gier oraz zdobywać nagrody za rzetelne recenzje.
Jądro tej platformy stanowi token MCADE, stworzony na fundamencie technologii blockchain Ethereum. Właściciele tokenów MCADE mają możliwość „stake'owania” ich w zamian za nagrody w postaci stablecoinów, co pozwala na uniknięcie niechcianej presji na ich sprzedaż.

Cardano

Cardano (ADA) to nowoczesna uniwersalna platforma opracowana w oparciu o technologię blockchain. Na naszą listę najlepszych trafiła ze względu na prosty fakt - posiada własną kryptowalutę, która nazywa się ADA. Cardano to projekt oparty na algorytmie Proof of Stake i zbudowany od podstaw na własnym dobrze zabezpieczonym kodzie źródłowym.

Twórcy Cardano planują opracowanie najbardziej popularnej platformy blockchain, podstawowymi atutami której będą:
- obsługa więcej, niż jednej kryptowaluty;
- możliwość zawierania smart-kontraktów;
- dostęp użytkowników do zdecentralizowanej aplikacji.

Wall Street Memes

Token $WSM zaczynał od olbrzymiego zainteresowania tzw. meme coinami, co prowadziło do narodzin wielu nowatorskich projektów. Większość z nich była prowadzona przez niedoświadczone ekipy, które miały trudności z przyciągnięciem uwagi w mediach społecznościowych.W tym kontekście Wall Street Memes znacznie się wyróżnia. Dlaczego?

Nie jest to przemijająca moda. Wall Street Memes opiera się na fundamentach, które sięgają fenomenu GameStop w 2021 roku. Co więcej, to przedsięwzięcie jest rozwinięciem znanej marki o tym samym tytule z wielomilionową publicznością w sieci. W zaledwie 10 tygodni od rozpoczęcia przedsprzedaży $WSM zgromadził 23 mln dolarów. Możliwość dołączenia do tej rewolucji jest nadal otwarta - wystarczy nabyć tokeny na głównej stronie projektu za jedynie 0,0334 $. Lepiej się pospiesz, ponieważ wartość będzie wzrastać w następnych rundach przedsprzedaży. Oczywiście, każda przedsprzedaż niesie ze sobą ryzyko. Jednak warto się zastanowić - świeże krypto-aktywa mają potencjał osiągnięcia wyższych zwrotów dzięki niższej wartości początkowej. Wall Street Memes, dostępne obecnie poniżej oczekiwanej wartości rynkowej, obiecuje jeszcze większe możliwości.

Koncept Wall Street Memes jest opisany jako „monetyzacja ruchu społecznościowego”, oferując przeciętnemu człowiekowi szansę inwestowania w Wall Street Memes. Pamiętacie spektakularny skok cenowy GameStop? Gdy indywidualni inwestorzy z Reddita wspólnie zdecydowali wywrzeć nacisk na rynek, mimo sprzedaży przez wielkich graczy? To było pierwsze zderzenie małego inwestora z gigantami rynkowymi. Teraz ta społeczna fala przenosi się na memowe krypto. Dlatego Wall Street Memes wprowadziło swój własny token.

Maksymalna ilość dostępnych tokenów to 2 mld. Co ważne, żaden token nie będzie w posiadaniu twórców, co minimalizuje ryzyko manipulacji. Natomiast etapy przedsprzedaży oznaczają różnorodność cenową, co może prowadzić do stabilności kursu. Limit przedsprzedaży ustalono na 30 577 000 dolarów. Obecnie dostępne jest 50% całej podaży, co oznacza, że projekt zacznie swoją działalność z wartością rynkową 61 144 000 dolarów.

Czy słyszeliście, że Wall Street Memes przyciągnęło uwagę znanych postaci ze świata kryptowalut? Sam Elon Musk, zwany „twórcą DOGE”, nawiązał kontakt z profilem Wall Street Memes na Twitterze.

Chimpzee

Chimpzee to jeszcze jeden nowy meme coin na naszej liście. Twórcy altcoina skorzystali się z ekosystemu Web3. Celem projektu stała ochrona lasów i dzikich zwierząt. Również twórcy altcoina zamierzają walczyć ze zmianami klimatu.
Chimpzee umożliwia generowanie dochodu posiadaczom tokenów CHMPZ na trzy sposoby, jednak będą one ujawnione później, wraz z rozwojem kryptowaluty. Obecnie Chimpzee pozwala na:
- Inwestycje i zarabianie na wahaniach cen;
- Gromadzenie funduszy dla organizacji pozarządowych;
- Udział w działaniach na rzecz ochrony natury;

Token cieszy się ogromną popularnością, mimo że znajduje się w fazie przedsprzedaży. Nic dziwnego - projekt jest nietypowo użyteczny - 10% wszystkich tokenów (łącznie jest ich ponad 40 mld) przeznaczonych zostało na akcje charytatywne organizowane przez:

- The Giving Block;
- WWF;
- Wild;
- One Tree Planted i inne znane organizacje.

Mapa drogowa projektu zawiera 7. etapów rozwoju. Projekt daje inwestorom sporo możliwości. Zespół Chimpzee już zmienia świat na lepsze i dołączył się do posadzenia 20 tys. drzew na całym świecie.

Ethereum

Ethereum jest postrzegane jako technologicznie bardziej zaawansowana alternatywa dla Bitcoina. Waluta ETH funkcjonuje w ekosystemie oprogramowania Ethereum, który jest bazą do tworzenia aplikacji zdecentralizowanych (dApps) oraz zaawansowanych umów cyfrowych, nazywanych inteligentnymi kontraktami.

To, co wyróżnia Ethereum, to zdolność do przeprowadzania transakcji, które mogą być warunkowane lub potwierdzone w oparciu o rzeczywiste wydarzenia. Ethereum nadal utrzymuje silne miejsce na liście najbardziej obiecujących kryptowalut.
Aktualnie jest to druga największa kryptowaluta pod kątem wartości rynkowej (szacowanej na ok. 154 mld dolarów), zaraz po Bitcoinie. Jednak kluczowym czynnikiem przemawiającym na korzyść Ethereum jest jego wszechstronność, a także wysoki poziom adaptacyjności platformy.

Warto też wspomnieć o tym, że twórcy Ethereum postanowili przejść z algorytmu konsensusu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS) w 2021 roku. Ta zmiana miała na celu usprawnienie i przyspieszenie transakcji w ramach technologii blockchain.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group