Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Towarzystwo Miłośników Szczawna–Zdroju wyróżnione

Piątek, 22 września 2017, 8:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Szczawno-Zdrój: Towarzystwo Miłośników Szczawna–Zdroju wyróżnione
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Dyplom uznania podczas finałowej gali konkursu „zDolne NGO” otrzymało Towarzystwo Miłośników Szczawna–Zdroju i Iwona Czech, prezes tego stowarzyszenia.

Tegoroczna, szósta edycja konkursu miała na celu wyłonienie najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania na rzecz propagowania idei dolnośląskiego regionalizmu w 2016 r. Zwycięzcą zostało Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej. Rada Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie wyróżniła Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju za szczególny wkład pracy na rzecz rozwoju Szczawna-Zdroju i jego społeczności. Z kolei Iwona Czech została doceniona za kreowanie wśród młodzieży wartości uniwersalnych służących podtrzymywaniu idei regionalizmu.

W finałowej gali, która odbyła się 12 września w sali królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy udział wzięli przedstawiciele Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego województwa. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group