Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3304
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Toyota atrakcyjnym pracodawcą

Wtorek, 26 marca 2013, 11:23
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Toyota atrakcyjnym pracodawcą
Fot. TMMP
Toyota Motor Manufacturing Poland otrzymała nagrodę Randstad Award. Już po raz drugi wałbrzyska fabryka Toyoty została wiceliderem rankingu największych pracodawców w Polsce.

Zakład w Wałbrzychu zajął 2. miejsce, tuż za KGHM, w ogólnopolskim rankingu pracodawców przygotowanym przez firmę Randstad.

Randstad Award to największy niezależny międzynarodowy projekt badawczy dotyczący wizerunku pracodawcy i czynników atrakcyjności pracodawców na świecie. Pierwsze badanie przeprowadzono w 2000 roku w Belgii. Obecnie obejmuje ponad 160.000 respondentów i 3400 firm. W Polsce nagroda przyznawana jest w oparciu o badanie atrakcyjności 150 największych pracodawców na reprezentatywnej próbie 7000 respondentów - potencjalnych pracowników (studentów, osób zatrudnionych i niezatrudnionych, zdolnych do pracy w wieku od 18 do 65 lat). Badanie jest prowadzone za pomocą ankiet on-line przez międzynarodowy instytut badawczy ICMA. Zakład Toyoty w Wałbrzychu został doceniony przez badanych za stabilną sytuację finansową, silne kierownictwo oraz oferowanie interesującej pracy.

- Nietrudno o dobrą opinię gdy fabryka się rozwija, poziom produkcji i zatrudnienia rośnie. Jednak prawdziwy test naszych systemów, procedur i relacji pracowniczych daje nam sytuacja poważnego spadku zamówień na nasze produkty i konieczność ograniczenia zatrudnienia, jakie miało miejsce w 2012 roku – powiedział Dariusz Banach, Dyrektor Personalny i Administracyjny wałbrzyskiej fabryki Toyoty. - Jeżeli mimo tej sytuacji fabryka Toyoty w Wałbrzychu jest w stanie nadal utrzymać się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców tym większa to dla nas satysfakcja – dodał Banach.

Klasyfikacja atrakcyjności pracodawców:

1. KGHM Polska Miedź
2. Toyota Motor Manufacturing Polska
3. Volkswagen Poznań
4. Mercedes-Benz Polska
5. Polskie Linie Lotnicze LOT
6. TVN
7. Polska Grupa Energetyczna
8. Samsung Electronics Polska
9. PGNiG
10. Grupa Żywiec

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group