Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3855
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Toyota ma nowego szefa

Piątek, 2 kwietnia 2010, 13:14
Aktualizacja: 23:45
Autor: red
Wałbrzych: Toyota ma nowego szefa
Carl Klemm
Fot. Toyota Wałbrzych
Od 1 kwietnia Fabryką Toyoty w Wałbrzychu zarządza nowy prezes. Jest nim Carl Klemm. Klemm zastąpił na tym stanowisku Kenji Manabe, który po zakończeniu pracy w TMMP, powraca do pracy w Toyota Motor Corporation w Japonii.

Carl Klemm jest absolwentem Wydziału Inżynierii Uniwersytetu w Luton. Pracę w koncernie Toyoty rozpoczął w 1990 roku w Toyota Motor Manufacturing (UK) Ltd. (TMUK) na stanowisku General Managera odpowiedzialnego za Dział Jakości. W roku 1995 został powołany na stanowisko General Managera Produkcji, a w 2001 roku został awansowany na Dyrektora Produkcji. W 2003 roku objął stanowisko Dyrektora Działu Jakości. W czerwcu 2004 roku Karl Klemm został mianowany na Dyrektora Administracji Fabryki Silników, a rok później został powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora Zarządzającego Fabryki Silników.

W swoim dotychczasowej pracy Carl Klemm był odpowiedzialny za praktyczne wdrożenie Toyota Production System oraz filozofii lean manufacturing (szczupłej produkcji), w celu osiągnięcia jakości wbudowanej w proces produkcyjny, a co za tym idzie produkowania samochodów i silników, które spełniają wysokie oczekiwania klientów.

W 2008 roku, za osiągnięcia w przemyśle motoryzacyjnym oraz za pracę na rzecz lokalnej społeczności, Carl Klemm został uhonorowany przez Królową Elżbietę II tytułem Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego (Member of British Empire). To w tym czasie zarządzana przez niego fabryka w Deeside przeżywała okres dynamicznego rozwoju, a sam Carl Klemm był zaangażowany w zbiórki charytatywne, w ramach których zebrano ponad 750 tysięcy funtów na rzecz organizacji działającej na rzecz zapobiegania przemocy wobec dzieci.

- Pierwszą rzeczą, jaką zauważyłem w TMMP, była energia i zaangażowanie pracowników na rzecz osiągania coraz lepszych wyników każdego dnia – powiedział Carl Klemm podczas swojego pierwszego spotkania z pracownikami wałbrzyskiej fabryki Toyoty. - Moim osobistym celem jest rozwój lokalnych kadr na rzecz osiągnięcia przez TMMP pełnej samodzielności – dodał nowy prezes TMMP.

Carl Klemm jest żonaty. Ma syna i córkę. Jego hobby to spacery i podróże do egzotycznych krajów. Po przeprowadzce do Polski poważnie myśli o powrocie do swoich dawnych pasji: narciarstwa i łowiectwa.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group