Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3428
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Toyota nagrodziła najlepsze projekty

Piątek, 29 kwietnia 2011, 0:47
Aktualizacja: 0:47
Autor: red
Wałbrzych: Toyota nagrodziła najlepsze projekty
Fot. Toyota
Siedem projektów ekologicznych o łącznym budżecie co najmniej 127 tysięcy złotych, z których efektów skorzysta ponad 7 tysięcy osób. To najkrótsze podsumowanie pierwszej edycji konkursu grantowego Funduszu Toyoty, który właśnie został rozstrzygnięty.

Fundusz Toyoty spotkał się z wielkim zainteresowaniem ze strony organizacji non-profit. W konkursie grantowym, w którym do rozdysponowania było 40 tysięcy złotych, zgłoszonych zostało 27 projektów z łącznym budżetem na poziomie 411 tysięcy złotych.

Do dofinansowania zakwalifikowano siedem projektów z najwyższą liczbą punktów. Kryteria oceny obejmowały m.in. innowacyjność, rozwiązywanie lokalnych problemów, zaangażowanie partnerów, społeczności lokalnej i pracowników fabryki Toyoty oraz liczbę potencjalnych beneficjentów. Projekty te będą realizowane od kwietnia do końca października przy zaangażowaniu ponad 1200 osób, w tym kilkudziesięciu pracowników wałbrzyskiej fabryki Toyoty. Z ich efektów skorzysta co najmniej 7300 osób.

Sześć organizacji zaprezentowało swoje projekty podczas ceremonii ogłoszenia wyników konkursu, która odbyła się w siedzibie Toyoty. Trwają uzgodnienia pomiędzy fabryką a ostatnią organizacją, odnośnie finalnego kształtu siódmego projektu.

- Cieszy nas tak duże zainteresowanie Funduszem Toyoty już na jego starcie. Przerosło ono nasze oczekiwania - podkreślił Grzegorz Górski, kierownik ds. korporacyjnych wałbrzyskiej fabryki Toyoty. - Świadczy to o dużej aktywności ze strony organizacji społecznych działających na terenie Wałbrzycha i okolic, które chcą zrobić coś dobrego dla miasta i jego otoczenia, a my chcemy im w tym pomóc – dodał Górski.

Fundusz Toyoty został powołany w lutym tego roku, aby umożliwiać realizację ciekawych i oryginalnych projektów podejmowanych na rzecz społeczności lokalnej i środowiska naturalnego na terenie powiatu wałbrzyskiego. O dofinansowanie z Funduszu mogą starać się organizacje typu non-profit np. fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły i uczelnie publiczne i inne podmioty nie nastawione na osiąganie zysku. Projekty, na które zostaje udzielane wsparcie finansowe z Funduszu, wybierane będą raz w roku w oparciu o konkurs grantowy. Co roku także wyznaczane będą określone dziedziny wsparcia, zgodne z priorytetami firmy. W 2011 jest to Ekologia a całkowita kwota wsparcia ze strony Funduszu wynosi 40 tys. zł.

Poprzez wsparcie Funduszu, fabryka Toyoty w Wałbrzychu chce zachęcić wszystkie organizacje do podejmowania inicjatyw przyczyniających się do zmiany naszego najbliższego otoczenia. Każdy z nas może mieć w tej zmianie swój udział. Stąd motto Funduszu „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group