Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3790
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Toyota najbardziej odpowiedzialna w przemyśle

Środa, 1 maja 2013, 14:16
Aktualizacja: 16:10
Autor: red
Wałbrzych: Toyota najbardziej odpowiedzialna w przemyśle
Fot. użyczone
Po raz drugi fabryka Toyoty została liderem ogólnopolskiego Rankingu Odpowiedzialnych Firm branży przemysłowej i chemicznej publikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne całościowe zestawienie największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) czyli współpracy z różnymi grupami otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego firmy takimi jak: społeczność lokalna, partnerzy biznesowi, pracownicy. Patronem merytorycznym przedsięwzięcia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za weryfikację zaś odpowiada firma doradczo-audytorska PricewaterhouseCoopers. Ranking jest publikowany corocznie od 2007 przez Dziennik Gazetę Prawną. Umożliwia on porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami oraz stanowi cenne narzędzie ułatwiające uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu w firmach. W 2013 roku w badaniu i audycie, na bazie których stworzono ranking, wzięło dział łącznie ponad 150 spółek działających na polskim rynku.

Wyniki VII Rankingu Odpowiedzialnych Firm ogłoszono podczas gali, która odbyła się pod koniec kwietnia w sali Skybox na stadionie Legii Warszawa. Fabryka Toyoty zajęła pierwsze miejsce w branży przemysłowej i chemicznej oraz dziesiąte miejsce w zestawieniu ogólnym. Cieszy nas także 10. pozycja w klasyfikacji wszystkich firm w Polsce. I trudno tutaj o wyższą pozycję, gdyż naszymi klientami są inne fabryki Toyoty. Nie mamy więc możliwości kontaktu i współpracy z bezpośrednim klientem np. na zasadach marketingu społecznego. – mówi Grzegorz Górski kierownik administracji i spraw korporacyjnych wałbrzyskiej Toyoty – Ale za to nadrabiamy to na innych obszarach np. współpracy z lokalną społecznością, co potwierdzają bardzo wysokie wyniki w obszarach zaangażowania społecznego i innowacyjności społecznej – dodaje Górski.

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2013 – klasyfikacja ogólna:

1. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA, GK
2. Kompania Piwowarska SA
3. Nutricia
4. Danone Sp. z o.o.
5. PKN Orlen SA
6. Schenker Sp. z o.o.
7. Tesco Polska sp. z o.o.
8. Grupa Lotos SA
9. Orange Polska (d. TP SA)
10. Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group