Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Toyota pomaga dzieciom

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 26 stycznia 2010, 7:44
Aktualizacja: 14:39
Autor: szela
Fot. Arkadiusz Grudzień
Maluchy z Domu Małego Dziecka znalazły się w kalendarzu na 2010 rok. To inicjatywa Klubu Wolontariusza w wałbrzyskiej Toyocie. Wyprodukowali 500 sztuk kalendarzy, sprzedali na pniu, a dochód z transakcji – całe 2500 zł – trafi do placówki i zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci.

Tegoroczna akcja miała dodatkowe walory, bo na sesję fotograficzną dzieciaki przyjechały do Toyoty, gdzie miały okazję zwiedzić fabrykę i zobaczyć jak się robi silniki i skrzynie biegów. Zdjęcia zrobili fotograficy, zrzeszeni w Wałbrzyskim Klubie Fotograficznym. Kalendarze sprzedały się jak ciepłe bułeczki. 400 sztuk kupili pracownicy Toyoty, resztę rozprowadzono wśród przyjaciół Domu Małego Dziecka.
- Żałujemy, że było ich tylko 500. Myślę, że sprzedałoby się nawet dwa tysiące kalendarzy – mówi Grzegorz Górski z Toyoty.

- Ta akcja do dla nas dowód na to, że mając dobry pomysł razem można zorganizować świetną i jednocześnie pożyteczną akcję - podkreśla Iwona Siemińska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni pracownikom Toyoty. Dzięki ich zaangażowaniu udało się wydać kalendarz oraz przeprowadzić akcję charytatywną, a tym samym pomóc wychowankom naszego domu - dodaje dyrektorka.

Kalendarz został wydany w ramach rozpoczętego w ubiegłym roku Programu Wolontariatu pracowników Toyota Motor Manufacturing Poland pod nazwą „POMOC z Toyoty”, którego celem jest włączenie pracowników zakładu w działania na rzecz społeczności lokalnej. W lipcu i sierpniu ubiegłego roku w ramach Programu wolontariusze z Toyoty odnowili ścieżkę rowerową wokół Ptasiej Kopy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group