Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Toyota przyjazna wolontariuszom

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 19 grudnia 2012, 6:12
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Toyota w Wałbrzychu otrzymała certyfikat „Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom”. Nominacjami do nagrody Dolnośląski Wolontariusz Roku 2012 wyróżnieni zostali także pracownicy fabryki.

Certyfikat przyznawany jest przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce. Toyota jest jedyną dolnośląską firmą, która otrzymała takie wyróżnienie w 2012 roku. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się podczas 9. Gali Wolontariatu, zorganizowanej w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu.

-Stworzyliśmy Program "PoMOC z Toyoty" ponieważ wierzymy w naszych pracowników i ich inicjatywę.To właśnie oni, jako mieszkańcy Wałbrzycha i okolic, najlepiej znają lokalne potrzeby i potrafią na nie szybko reagować – powiedział podczas wręczania nagrody prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Carl Klemm , który sam jest czynnym wolontariuszem.

Firma została zgłoszona do wyróżnienia przez samych pracowników zrzeszonych w funkcjonującym na terenie zakładu Klubie Wolontariusza. „We wszystkich naszych działaniach uzyskujemy dowody
na to, że firma traktuje nas wolontariuszy jako partnerów. Każdy pracownik może liczyć na wsparcie koordynatora oraz Rady Klubu Wolontariusza.” – napisali w swoim zgłoszeniu pracownicy Toyoty.

W ramach festiwalu czterech pracowników fabryki: Magdalena Ogrodnik, Janusz Szmidt, Waldemar Łomża oraz Sławomir Bielakiewicz zostało nominowanych do nagrody Dolnośląski Wolontariusz Roku 2012. Dodatkowo koordynator programu wolontariatu w Toyocie - Piotr Sandomierski poprowadził seminarium na temat wolontariatu pracowniczego dla jego uczestników.

Program Wolontariatu "PoMOC z Toyoty" funkcjonuje na terenie fabryki od 2009 roku. Zakłada on realizację akcji organizowanych przez Klub Wolontariusza, takich jak całoroczna pomoc Domowi Małego Dziecka w Wałbrzychu oraz wsparcie finansowe dla indywidualnych projektów pracowników, których do tej pory udało się zrealizować ponad osiemdziesiąt. Są to między innymi działania ekologiczne, remonty sal szkolnych i przedszkoli przeprowadzane z udziałem wolontariuszy czy organizacja imprez kulturalnych i sportowych. W programie wzięło udział do tej pory już blisko 300 pracowników fabryki, czyli co szósty zatrudniony.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group