Niedziela, 5 kwietnia
Imieniny: Ireny, Julianny, Wincentego
Czytających: 2921
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Toyota znów szkoli

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 14 lutego 2020, 10:44
Aktualizacja: Sobota, 15 lutego 2020, 8:50
Autor: red
Fot. organizatorzy
Ruszyła 15. edycja kampanii społecznej i konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2020”. W tym roku bezpłatne szkolenia z doskonalenia jazdy realizowane będą nie tylko w Wałbrzychu, ale również w Jelczu–Laskowicach.

- Pod hasłem „ CHCEMY JEŹDZIĆ, CHCEMY WRACAĆ” zamierzamy zwrócić uwagę uczestnikom ruchu drogowego, że wielu z nich to osoby starsze lub osoby z niepełnościami ruchowymi, które mogą wykazywać się mniejszą sprawnością za kierownicą lub podczas wszelkiej aktywności na drodze – mówi Piotr Starczukowski, inicjator akcji i twórca Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy.

Podkreśla też, że sprawniejsi za kierownicą powinni być pomocni i wykazywać się szczególną kulturą i wrażliwością w stosunku do innych uczestników. Nie chodzi tu tylko o pomoc np. przy wymianie koła czy nie blokowaniu miejsc parkingowych, ale nie wywieranie presji, tolerancja i udzielanie wsparcia dla zwiększania mobilności osób niepełnosprawnych, bo nie zawsze powinniśmy oczekiwać od innych takich umiejętności i sprawności jakimi się wykazujemy.

W nietypowej wiosennej aurze rozpoczęły się szkolenia w ramach akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2020”. Już w styczniu, w pierwszym etapie spotkań, na kurs trafili pracownicy fabryki Toyota Motor Motor Manufacturing Poland. Drugą fazę rozpocznie szkolenie dla pań w ramach DNIA KOBIET, zaplanowane w dniach 7-8 marca. Na następnie odbędą się treningi dla 40 osobowej grupy mężczyzn oraz osób starszych i z niepełnosprawnością ruchową.

Każde ze szkoleń składa się z części teoretycznej i praktycznej. Pierwsza obejmuje cykl wykładów z zakresu teorii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ćwiczenia praktyczne skupiają się na eliminowaniu złych nawyków w kierowaniu samochodem oraz na doświadczaniu możliwości panowania nad pojazdem. Ta część szkolenia prowadzona jest na specjalnie przygotowanym placu manewrowym. Etap końcowy konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” to półfinał w maju w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Ostateczna walka o tytuł zaplanowana jest na czerwiec, podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce.

Udział w akcji może wziąć każda osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej konkursu . Oprócz szkolenia dla pań preferowany będzie wiek i staż kierowcy. Nie zwlekajcie ze zgłoszeniem, bo liczba miejsc jest ograniczona. Inną możliwością jest nabór prowadzony przez medialnych patronów akcji.

Każdego roku w szkoleniach „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” bezpłatnie udział bierze ok. 200 osób. Przedsięwzięcie od samego początku, czyli od 2006 roku, wspierają Toyota Motor Manufacturing Poland Wałbrzych, Prezydent Miasta Wałbrzycha, Salony Toyoty Jana Nowakowskiego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu i Urząd Miejski. Po raz drugi do grona partnerów dołącza oddział fabryki Toyoty w Jelczu – Laskowicach. Co ważne, wszystkie wspólne działania możliwe są też dzięki zintegrowaniu i aktywizowaniu w ramach akcji społeczności lokalnej i osób obdarzonych zaufaniem publicznym.

Przez 15 lat, dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, każdorazowo udaje się przeprowadzić prawie 6 miesięczną kampanię i do tej pory bezpłatnie wyszkoliliśmy blisko 3000 kierowców.
- Mamy wyłonionych czternastu kierowców z prestiżowym tytułem TOYOTA Bezpieczny Kierowca – podkreśla Piotr Starczukowski.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
0
0%
Dziwi
4
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~olo 14-02-2020 14:11
Wystarczy wprowadzić przepisy jak Skandynawii , , mandat od wysokości zarobków , za przekroczenie szybkosci o 5 km/h mandat i autostrady max 130 km/h powyżej mandat , w centrach miasta 30 km/h i 50km/h ,Boli boli ale dużo ludzi przeżyje a rocznie w Polsce jest około 30 tys wypadków 3,5 tys śmiertelnych a kalectwa to już nikt nie liczy , co dziesiąte lub dwudzieste auto na Polskiej autostradzie jadą auta z szybkoscią 180 lub 200 km/h
~Pozdrawiam 14-02-2020 23:02
do: ~olo (14:11)
Po to jest autostrada , droga szybkiego ruchu aby przemieszczać się po niej szybko . Jeździć trzeba szybko i bezpiecznie / po to te szkolenia .
~ksiegowy 15-02-2020 11:52
do: ~Pozdrawiam (23:02)
Przy uderzeniu przy prędkości ponad 100km/h traci sens pas bezpieczeństwa i poduszki.Energia kinetyczna rozpędzonego ciała ludzkiego rozrywa narządy wewnętrzne jak postrzal z wojskowych karabinów. Niech rajdowy pamiętają o tym
~olo 15-02-2020 14:23
do: ~Pozdrawiam (23:02)
Przed szybką jazdą i nie przepisową trzeba sie zastanowić czy warto życie stracić ,zostać kaleką lub komuś odebrać i kryminał , bo szybka jazda to pierwszy krok do zejscia z tego świata ,choć nie raz jechałem ponad 200km/h ,prezydent A Duda jechał BMW 7,, auto nowe ,, i wystarczyło że powietrze zeszło z koła i wyleciał z autostrady a co dopiero jakiś opelek skoda peugot itd
~ksiegowy 14-02-2020 20:44
Szkoli , ale królika i znajomych.Kilka razu olano znajomych ciepłym moczem przy próbach zapisania się.
~nemo 15-02-2020 12:22
Pisałem juz setki razy. Dojeb..ć mandaty za przekroczenie prędkości i tyle, ale nie 500 zł a np: 2000 zł na początek, nastepny z 5000 zł. Każdy taki mądry cwaniaczek Polaczek jak przekracza granicę Państwa, jeździ zgodnie z przepisami, ciekawe dlaczego??
~olo 16-02-2020 7:51
Lepiej dzieciaki pilnujcie produkcji skrzyń tych około 300 tys sztuk rocznie bo konkurencja czyli hyundai -kia produkuje rocznie całych aut około 1500 000 sztuk i co ważne daje gwarancje na całe auto 7 lat i nie piszą i mówią lider niezawodności

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group