Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4444
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: "Tradycje górnicze Ziemi wałbrzyskiej" już za nami

Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 12:09
Aktualizacja: 12:11
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: "Tradycje górnicze Ziemi wałbrzyskiej" już za nami
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Spotkanie młodych mieszkańców powiatu wałbrzyskiego z nieznaną im zupełnie pracą górniczą zakończyło się wernisażem prac konkursowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach.

Konkurs plastyczny ogłoszony przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego we współpracy z Miejska Biblioteką Publiczną Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach uzmysłowił nam, że wystarczyło 20 lat, aby pamięć o górniczej przeszłości tych ziem zaczęła się zacierać. Tym bardziej cieszy fakt, że konkurs spotkał się z tak dużym odzewem młodego pokolenia. Zgłoszonych zostało 60 prac. Jury w składzie: Małgorzata Owczarczak - artysta plastyk, Lucyna Wierzbicka - artysta plastyk oraz Józef Waliszewski - emerytowany górnik - wybrało najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych. Józef Waliszewski przeprowadził również pogadankę dla uczestników konkursu na temat pracy w kopalni. Zaproszenie na wernisaż przyjął również burmistrz Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa, który gratulował młodzieży talentu i pasji malarskiej. Obecni byli również radni Rady Miejskiej Boguszowa-Gorc. Nagrody dla laureatów wręczał w imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego -
Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

Wystawę można oglądać do końca tygodnia w MBP CK w Boguszowie Gorcach, a następnie wyeksponowana zostanie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Konkurs dofinansowany został z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group