Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 3988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Trasy powstaną

Piątek, 15 listopada 2019, 12:40
Aktualizacja: Sobota, 16 listopada 2019, 9:08
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Trasy powstaną
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Wiele osób uważa, że w sprawie tras rowerowych w Szczawnie–Zdroju nic się nie dzieje.

Otóż dzieje się. Za nami wizja w terenie w związku z budową tras single track, enduro, dual slalom i naturalnego toru pumptrack. Wzięli w niej udział m. in. zastępca burmistrza Łukasz Kurjata, autorzy koncepcji tras rowerowych oraz przedstawiciel biura Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Koncepcja została przygotowana na zlecenie gminy, zakłada budowę sieci tras rowerowych m. in. na Wzgórzu Gedymina i górnej, leśnej części Parku Zdrojowego.
- Chcemy żeby trasy były bezpieczne, nie kolidowały z alejkami spacerowymi, a jednocześnie by były nową atrakcję turystyczną. Mam nadzieję, że uda się zrealizować w pełni koncepcję, bo dzięki temu w mieście powstanie około 13 km nowych tras rowerowych - mówi Łukasz Kurjata.

Przypomnijmy, że gmina kilka miesięcy temu zleciła opracowanie koncepcji legalnych i bezpiecznych tras single track wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowisk rowerowych, uprawiających kolarstwo górskie w Szczawnie-Zdroju. Opracowanie zostało wstępnie przygotowane, pozostaje jeszcze najważniejsze - pozyskanie środków na realizację, a chodzi o niemałą kwotę - 1 mln zł. Samorząd zamierza wystąpić o środki z Ministerstwa Sportu na sfinansowanie inwestycji w 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
2
22%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group