Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Trochę się tego nazbierało...

Czwartek, 6 sierpnia 2020, 13:43
Aktualizacja: Piątek, 7 sierpnia 2020, 8:11
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Trochę się tego nazbierało...
Fot. KMP Wałbrzych
Dwanaście osób zostało zatrzymanych w ostatnich dniach za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Dwóch z podejrzanych odpowie również za kradzieże. To wynik działań przeprowadzonych przez policjantów z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego.

3 sierpnia około godziny 17:00 przy ul. Głównej w Wałbrzychu funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali 36-letnią wałbrzyszankę. Kobieta narkotyki ukrywała w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze znaleźli w jednym z pomieszczeń środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać ponad 150 porcji handlowych tego narkotyku.

W tym samym czasie w Czarnym Borze w ręce mundurowych – tym razem z Boguszowa-Gorc – z narkotykami w postaci marihuany oraz amfetaminy wpadł 43-latek. Mężczyzna w dwóch różnych mieszkaniach uprawiał również konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 15 łodyg w różnej fazie wzrostu oraz aparaturę do hodowli roślin i podręczną wagę, a także mienie należące do pokrzywdzonego w postaci gotówki w kwocie 1400 złotych na poczet przyszłej kary.

Przed godziną 19:00 na ul. Pocztowej w Wałbrzychu zatrzymany przy policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy został 37-latek. Wałbrzyszanin posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Następnie w toku wykonanych z mężczyzną czynności, funkcjonariusze drugiego komisariatu udowodnili podejrzanemu pięciokrotne dokonanie kradzieży elektronarzędzi w sklepach na terenie całego Dolnego Śląska, gdzie straty wyniosły ponad 4,5 tysiąca złotych

Dzień później - we wtorek po północy - policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dokonali na ul. 11 listopada kontroli drogowej, w trakcie której ujawnili u trojga wałbrzyszan kolejne porcje narkotyków. 23-latek posiadał przy sobie amfetaminę, 30-latka metamfetaminę, a 28-latek środki odurzające w postaci marihuany i środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać łącznie ponad 150 porcji handlowych tych narkotyków.

Przed pierwszą w nocy w Wałbrzychu na ul. Wrocławskiej w ręce funkcjonariuszy pierwszego komisariatu z marihuaną wpadł natomiast 20-latek. Mężczyzna dodatkowo odpowie za dwukrotną kradzież w czerwcu tego roku w jednym ze sklepów w dzielnicy Podzamcze artykułów elektronicznych o łącznej wartości ponad 3,5 tysiąca złotych.

Tego samego dnia po południu funkcjonariusze wydziału kryminalnego wałbrzyskiej komendy zatrzymali 40-letniego mieszkańca naszego miasta, który był w posiadaniu amfetaminy oraz marihuany. Po godzinie 17:00 w ręce policjantów prewencji z tej samej jednostki wpadł 32-latek. Mężczyzna posiadał przy sobie substancje psychotropowe w postaci kilku tabletek MDMA.

Nie minęły trzy godziny, a policjanci prewencji zatrzymali kolejne dwie osoby z narkotykami. 28-latka z amfetaminą oraz tabletkami MDMA oraz 21-latka z marihuaną. We wtorek przed północą narkotyki w postaci amfetaminy funkcjonariusze pierwszego komisariatu znaleźli jeszcze przy legitymowanym na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju 33-letnim wałbrzyszaninie.

Trzem z zatrzymanych mężczyzn za posiadanie większej ilości narkotyków, a także za kradzieże grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyźni objęci zostali dozorem policyjnym. Pozostałym osobom za posiadanie narkotyków 3 lata więzienia. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
17%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group