Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3665
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trudności na 1 Maja

Środa, 31 sierpnia 2022, 11:23
Aktualizacja: 14:36
Autor: PAW
Wałbrzych: Trudności na 1 Maja
Fot. archiwum
Remont ulicy 1 Maja utknął niemal w miejscu. Mieszkańcy i kierowcy się niecierpliwią, a prezydent Roman Szełemej tłumaczy dlaczego nastąpiła przerwa w pracach.

Remont ulicy 1 Maja, czyli części Trasy Sudeckiej, od początku przebiega mozolnie. Po wymianie instalacji podziemnych okazało się, że potrzebne jest przeprojektowanie tego remontu ze względu choćby na szkody górnicze, a także na elementy infrastruktury, których nie uwzględniały żadne plany i mapy. Ostatnio jednak pracowników wykonawcy, a więc firmy Eurovia, praktycznie na budowie nie widać.

- Naszym zdaniem Eurovia mam duże problemy ze znalezieniem pracowników - ocenia sytuację Roman Szełemej. - Oczekujemy wyjaśnień dlaczego to zaangażowanie pracowników na budowie jest mniejsze niż my chcemy i oczekujemy.

Prezydent przyznaje, że przebudowa tej ulicy nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami, a umowa podpisana z wykonawcą mówi o zakończeniu robót do połowy 2023 roku, co obecnie wydaje się być terminem nie do zrealizowania. Uwag krytycznych władze samorządowe Wałbrzycha przyjmują bardzo wiele, bo po prostu kierowcy i zainteresowani mieszkańcy Sobięcina tracą cierpliwość i nie ma się czemu dziwić.

- Będziemy się starali wspólnie z Eurovią te problemy rozwiązać i przyspieszyć tempo prac - wyjaśnia Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

2
5%
Cieszy
15
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
14
35%
Złości
8
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group