Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 2599
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Trwa budowa kanalizacji

Wtorek, 12 października 2010, 13:35
Aktualizacja: 19:39
Autor: red
REGION, Głuszyca: Trwa budowa kanalizacji
W gminie Głuszyca budowa kanalizacji idzie pełną parą
Fot. użyczone
Do końca czerwca 2011 roku mieszkańcy Głuszycy Górnej będą mieli kanalizację, a mieszkańcy regionu czyściejszą wodę w rzekach.

Prace rozpoczęły się w lipcu. Prowadzone są wzdłuż ulicy Kłodzkiej po obu jej stronach, począwszy od nr 61. Zakończone zostaną na końcu ulicy Granicznej. Łącznie skanalizowane zostanie 4,5 km, a skorzystają na tym aż 82 domostwa. Na Granicznej, po założeniu kanalizacji, zostanie wymieniona nawierzchnia drogi. Koszt robót kanalizacyjnych to 3 300 000, z czego ponad 60% pochodzi z pieniędzy pozyskany z Unii Europejskiej, a niecałe 40% z kasy gminy. Dodatkowo trwają również prace oczyszczające i udrażniające koryto rzeki Bystrzycy.

Dzięki kanalizacji ścieki będą odprowadzone do grupowej oczyszczalni ścieków w Jugowicach. Do tej pory ścieki albo gromadzono w osadnikach gnilnych bezodpływowych, czyli w tzw. szambach, albo wpuszczano do kanalizacji deszczowej lub też bezpośrednio do potoku Otłuczyna.
- Dzięki budowie sieci kanalizacyjno-sanitarnej znacząco poprawi się czystość wody w rzece Bystrzycy, do której wpada potok Otłuczyna, co w konsekwencji wpłynie też na stan czystości rzeki Odry - mówi Wojciech Durak, burmistrz Głuszycy.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group