Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2736
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Trwa nabór do wojska

Środa, 21 grudnia 2016, 6:41
Autor: red
REGION: Trwa nabór do wojska
Fot. red
W związku z prowadzonym naborem na I turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych ( od 2 stycznia 2017 roku do 28 kwietnia 2017 roku) informujemy, że osoby, które nie odbyły czynnej zasadniczej służby wojskowej mają możliwość odbycia 4–miesięcznej służby przygotowawczej w korpusie szeregowych, po której żołnierz rezerwy może ubiegać się o służbę zawodową w tożsamym korpusie osobowym.

Ochotnicy (mężczyźni i kobiety), którzy chcą pełnić tę służbę, muszą spełniać następujące warunki: posiadać co najmniej 18 lat, posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby wojskowej,
obywatelstwo polskie, ochotnik nie może być karany za przestępstwo umyślne, posiadać wykształcenie co najmniej gimnazjalne – na potrzeby kształcenia w korpusie szeregowych.

Kandydatom kształcącym się w ramach służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych przez 4 miesiące przysługuje: bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie oraz miesięczne wynagrodzenie
w wysokości 870 zł. oraz odprawa po zakończeniu służby przygotowawczej w wysokości 2.000 zł. Ponadto zapewniona jest opieka zdrowotna oraz pokrywane koszty ubezpieczenia społecznego. Istnieje również możliwość zdobycia w trakcie odbywania służby przygotowawczej dodatkowych kwalifikacji i umiejętności.

Żołnierze, którzy odbędą w pełnym wymiarze służbę przygotowawczą, mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Nabór prowadzi Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku, ul. Bohaterów Getta 7, tel 261 647 430.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group