Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2498
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa nabór wniosków o stypendia dla zdolnej młodzieży

Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:21
Autor: opr.red.
Region: Trwa nabór wniosków o stypendia dla zdolnej młodzieży
Fot. użyczone
Osobom chcącym starać się o stypendia pozostało jeszcze dwanaście dni na przygotowanie i przesłanie wniosków. Nabór wniosków w XV jubileuszowej edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” potrwa do 4 września.

Szanse na roczne stypendia mają uczniowie i tegoroczni absolwenci szkół podstawowych (od klas czwartych), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mogą pochwalić się sukcesami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi.
Program Stypendialny „zDolny Śląsk” jest wspólną inicjatywą Fundacji Edukacji Międzynarodowej i Samorządu Województwa Dolnośląskiego, będąc jednym z elementów Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Celem Programu jest wsparcie rozwoju indywidualnych uzdolnień i talentów u uczniów, mieszkańców województwa dolnośląskiego.

Niezbędne warunki do uzyskania stypendium to obok ponadprzeciętnych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowy lub wyjątkowych dokonań w zakresie działalności społecznej, to miejsce stałego zameldowania na Dolnym Śląsku oraz przesłanie poprawnie wypełnionego wniosku z wymaganymi załącznikami w terminie i na właściwy adres. Komisja Stypendialna wyłoni około 50 stypendystów, którzy otrzymają stypendia w wysokości do 3500 zł, wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku szkolnego.
Wnioski można pobrać na stronie internetowej organizatora: www.fem.org.pl i przesłać wyłącznie drogą pocztową, na adres Fundacji Edukacji Międzynarodowej 53-534 Wrocław, ul. Zielińskiego 38, z dopiskiem na kopercie "zDolny Śląsk".

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group