Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2063
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa rewitalizacja Rynku w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 21 czerwca 2013, 6:20
Autor: UM Świebodzice/opr.red.
Fot. użyczone
Rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji Rynku w Świebodzicach. W rusztowaniach stanęła wieża kościoła pw. Św. Piotra i Pawła, druga – po ratuszowej – charakterystyczna budowla górująca na Śródmieściem. Remont kościoła prowadzi parafia dzięki dotacji otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego w ramach rewitalizacji.

Remont świątyni ma kosztować 750 000 zł, w tej chwili toczą się prace na kościelnej wieży.W świebodzickim Rynku dzieje się naprawdę dużo. Trwa II etap rewitalizacji Starego Miasta. Obecnie można zaobserwować prace na odcinku od ul. Żeromskiego do Prusa, w kolejnych etapach będą modernizowane następne fragmenty Rynku oraz ulice przyległe (Żeromskiego, Prusa, Kopernika, Sienkiewicza i odcinek Szkolnej).

To zadanie realizuje samorząd, wartość to ponad 2 mln zł. Równolegle powadzone są także remonty kamienic należących do wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez spółkę Prefekt. Wymiana dachów, nowe elewacje, klatki schodowe, obejmie 22 kamienice. Wartość tej inwestycji to ponad 3 mln zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group