Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Trwają prace na Chopina

Wtorek, 24 listopada 2020, 13:24
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Trwają prace na Chopina
Fot. Patryk Maćkowiak
Budowa chodnika pomiędzy ul. Fryderyka Chopina a ścieżką pieszo–rowerową w Szczawnie–Zdroju to początek nowego kierunku w jakim rozwijać się będzie Szczawno – Zdrój.

W połowie listopada, w tej lokalizacji rozpoczęły się prace związane z budową 115 metrów chodnika o szerokości 2,5 m. Robotników w pomarańczowych kamizelkach i ciężki sprzęt zobaczycie na wysokości posesji nr 9A, czyli blisko planowanej lokalizacji działek budowlanych przewidzianych na sprzedaż. Chodnik - łącznik będzie służył w przyszłości osiedlu, które w tej okolicy powstanie. Na dzień dzisiejszy trakt umożliwi pieszym przejście od ulicy F. Chopina w stronę ul. A. Mickiewicza, czy przejście trasą aż do Pomnika Ułanów. Obok chodnika, który powstaje, planowana jest kolejna inwestycja - droga dojazdowa do wyznaczanych działek.

Część kosztów inwestycji związanej z budową chodnika pokryje powiat wałbrzyski. O środki na ten cel zabiegał burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk. W wyniku zabiegów i rozmów burmistrza ze Starostą Wałbrzyskim, 5 września 2019 r. do tut. magistratu wpłynęło pismo potwierdzające możliwość skorzystania z pomocy finansowej w wysokości 50 tys. zł z przeznaczeniem na realizację budowy 400 m kw. chodników w ciągu dróg na terenie gminy. 12 września gmina zdecydowała o realizacji zadania we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu.

Pomoc finansowa została udzielona w formie dotacji celowej, na podstawie obustronnie podpisanej umowy z 12 czerwca 2020 r.
Oprócz chodnika przy ul. Chopina wyznaczono do budowy także odcinek pomiędzy ulicami Jaśminową i Graniczną. Powstanie tu kolejne 70 metrów chodnika o szerokości 1,5 metra. Prace już ruszyły. Koszt obydwu inwestycji zgodnie z podpisanymi umowami to ponad 150 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group