Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Trwają przygotowania do budowy obwodnicy Boguszowa–Gorc i remontu ulicy 1 Maja w dzielnicy Sobięcin

Piątek, 30 października 2015, 7:05
Aktualizacja: 7:12
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Trwają przygotowania do budowy obwodnicy Boguszowa–Gorc i remontu ulicy 1 Maja w dzielnicy Sobięcin
Fot. red.
– Coraz więcej wiemy na temat budowy obwodnicy Boguszowa–Gorc oraz planowanego remontu ulicy 1 Maja w Sobięcinie – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

W lipcu 2014 roku rozpoczęły się rozmowy prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja z burmistrzem Boguszowa-Gorc Waldemarem Kujawą na temat budowy obwodnicy Boguszowa-Gor coraz remontem ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Już dwa miesiące później oba samorządy podpisały porozumienie w sprawie projektu pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa i przepustowości ruchu w ciągu „Trasy Sudeckiej” poprzez budowę obwodnicy Boguszowa w Gminie Boguszów – Gorce oraz obwodnicy Sobięcina w Gminie Wałbrzych”.

Od początku było wiadomo, że realizacja tej inwestycji na terenie Wałbrzycha będzie dla Gminy nie lada wyzwaniem, bowiem o ile realizacja obwodnicy w Boguszowie nie powinna napotkać na większe trudności, o tyle możliwości realizacji tej inwestycji w Wałbrzychu są ograniczone ze względów topograficznych i jednym właściwie rozwiązaniem pozostaje zmodernizowanie istniejących serpentyn.

Samorządowcy wielokrotnie podkreślali, że poprawa stanu technicznego „Trasy Sudeckiej” jest zapisana w strategii Aglomeracji Wałbrzyskiej i Aglomeracja chce na to zadanie przeznaczyć spore środki finansowe pozyskane w ramach ZIT-u. „Trasa Sudecka” to nic innego jak dobre skomunikowanie Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Jedliny Zdroju, Głuszycy, Nowej Rudy i Kłodzka.

Projektowana trasa jest powiązana z przygotowywaną inwestycją budowy obwodnicy m. Szczawna - Zdroju w ciągu drogi wojewódzkiej nr 375.

Trasę projektuje się pomiędzy punktami:
- początek trasy w Boguszowie-Gorcach, przy ul. Pułaskiego za zwartą zabudową w okolicy stadionu,
- koniec trasy w Wałbrzychu na istniejącym skrzyżowaniu ulic Andersa i Wysockiego.

Inwestycja polega na budowie obwodnicy łączącej Boguszów-Gorce z Wałbrzychem, która w dalszej perspektywie będzie łączyć się z obwodnicą Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju. Drogi w granicach miasta Wałbrzycha są zarządzane przez Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu (ZDKiUM) w Wałbrzychu, natomiast na terenie gminy Boguszów-Gorce pozostają w zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu (DSDiK).
- Jeśli chodzi o remont ulicy 1 Maja to wiemy tyle, że od skrzyżowania z ulicą II Armii, droga ma być poszerzona i powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Wiąże się z to z koniecznością wyburzenia dwóch budynków – tłumaczy prezydent Roman Szełemej. – Zapewniam natomiast, bo wiem, ze były takie obawy mieszkańców, że nie będzie konieczności wyburzania budynków przy pl. Marceliny Darowskiej.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group