Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzech byłych radnych powiatowych chce pracować w Radzie Miasta Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 13 marca 2013, 16:39
Aktualizacja: Sobota, 16 marca 2013, 12:23
Autor: PAW
Fot. PAW
Szymon Heretyk, Krzysztof Paciepnik oraz Grzegorz Kozłowski złożyli w biurze Rady Miasta Wałbrzycha wnioski o przyjęcie ich do składu Rady Miasta Wałbrzycha.

O sprawie poinformowała na ostatniej sesji przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha Maria Romańska. Jej zdaniem nie ma jednak takiej możliwości prawnej, by ci radni, a także inni, którzy zasiadali w byłej Radzie Powiatu Wałbrzyskiego, mogli wejść do składu Rady Miasta Wałbrzycha. Innego zdania jest jednak Szymon Heretyk.
- 20 radnych z Wałbrzycha, którzy zasiadali w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego, zostało pozbawionych mandatów niezgodnie z polską konstytucją – mówi Heretyk. – Naszym zdaniem powinniśmy automatycznie zostać włączeni do składy radnych miejskich.

Zdaniem byłego przewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego, grupa 20 radnych z Wałbrzycha na zmianie struktur organizacyjnych straciła, bowiem nie mają obecnie możliwości startowania w wyborach do nowej Rady Powiatu, a kolejne wybory do Rady Miasta Wałbrzycha odbędą się dopiero za niespełna 2 lata.
- Każdy z tych 20 radnych mógł złożyć taki wniosek. Zdecydowało się na ten krok trzech radnych. Osobiście będę składał odwołanie do Europejskiego Trybunały Praw Człowieka, bowiem uważam, że złamane zostały przepisy prawa - mówi Heretyk.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group