Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5145
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trzech poszkodowanych

Piątek, 28 stycznia 2022, 5:26
Aktualizacja: 13:30
Autor: red
Wałbrzych: Trzech poszkodowanych
Fot. PSP Wałbrzych
Do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu ściany remontowanego budynku przy ul. Nowy Świat w Wałbrzychu.

Do zdarzenia zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza ”Wałbrzych” z JRG nr 1.

Po przybyciu zastępów PSP zabezpieczono miejsce działań oraz wprowadzono zakaz wejścia do obiektu. Ustalono, że w wyniku zawalenia części stropu poszkodowanych zostało trzech robotników budowlanych prowadzących prace remontowe. Pierwszy z nich został przekazany przez swoich kolegów Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia równocześnie z zastępami PSP. Natomiast dwóch pozostałych mężczyzn zostało częściowo przysypanych cegłami z zarwanej ściany nośnej. W związku z tym strażacy po istniejącym w obiekcie rusztowaniu dostali się na wysokość drugiej kondygnacji skąd prowadzili dalsze działania mające na celu ewakuowanie poszkodowanych.

Przy pomocy drabiny dostano się do poszkodowanego, który po uwolnieniu spod gruzu poruszał się o własnych siłach i z asekuracją ratowników PSP został ewakuowany z budynku. Następnie strażacy zabezpieczeni w specjalistyczny sprzęt dostali się do kolejnej osoby i przy użyciu noszy poszkodowany został opuszczony po drabinie na ziemię i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zdarzenia przybyła Inspektor Nadzoru Budowlanego , Powiatowy Inspektor Pracy, oraz patrole Policji i Straży Miejskiej. Obiekt został przekazany właścicielowi z zaleceniem zabezpieczenia przed dostępem osób postronnych oraz nieużytkowania do czasu oględzin i wydania decyzji przez Nadzór Budowlany.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group