Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2297
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trzeźwy poranek na wałbrzyskich drogach

Wtorek, 28 stycznia 2014, 7:30
Aktualizacja: 15:18
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Trzeźwy poranek na wałbrzyskich drogach
Fot. red.
Wałbrzyscy policjanci wczoraj rano przeprowadzili kolejne wzmożone działania prewencyjno–kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze w ramach akcji sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, a także zwracali uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wczoraj o godzinie 5.00 rano rozpoczęli działania prewencyjno-kontrolne w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Utworzono posterunki w 3 różnych punktach na terenie miasta. Policjanci sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, a także zwracali uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym i sposoby przewożenia dzieci.

Wśród blisko 700 skontrolowanych przez funkcjonariuszy pojazdów znalazło się 3 nietrzeźwych kierowców, a także dwóch nie korzystających z pasów bezpieczeństwa. Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą cyklicznie kontynuowane. Wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group