• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 5:17
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 2534
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trzy najważniejsze korzyści, jakie daje biznesowi kompleksowe pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych

Wiadomości: Kraj
Piątek, 14 czerwca 2019, 6:38
Autor: red
Fot. użyczone
Wielu przedsiębiorców zanim zainwestuje w reklamę, chce mieć absolutną pewność, że ma to sens. Postawa jak najbardziej słuszna, w końcu kiedy ważą się losy firmy, podejmowanie pochopnych decyzji zupełnie mija się z celem. W poniższym artykule zajmiemy się marketingiem internetowym, a ściślej rzecz ujmując: pozycjonowaniem stron. Tego rodzaju usługa pozwala aktywnie włączyć się do rywalizacji o najlepsze miejsca w wyszukiwarce Google – a kto znajdzie się na samym szczycie, ten odnosi sukces. Dlaczego tak się dzieje?

1. Im wyższa pozycja w Google, tym więcej osób odwiedza witrynę www danej firmy

Wiodąca rola amerykańskiego serwisu w globalnej sieci wynika z ogromnej liczby odwiedzających go internautów. Tylko w Polsce są to wyniki na poziomie ponad 25 milionów miesięcznie. Osoby regularnie korzystające z Google stanowią na tyle liczną i zróżnicowaną grupę, że warto do niej dotrzeć z ofertą swojego biznesu. Tutaj mała „pułapka”: eksperci z agencji marketingu internetowego IN ostrzegają, że jedynie obecność w TOP 5 wyników wyszukiwania daje realne szanse na to, żeby użytkownik kliknął w odnośnik i przeniósł się na stronę internetową przedsiębiorstwa. Według badań, ponad 92% ruchu z Google'a generują linki z pierwszej strony, a pierwsze miejsce daje nawet 1/3 udziałów. Profesjonalne, systematyczne pozycjonowanie firmowej witryny na kluczowe frazy i słowa, pozwala osiągnąć cel, jakim jest pierwsza piątka w rankingu.

2. Duży ruch na stronie przekłada się na rozpoznawalność marki wśród odbiorców

Bardzo dobra widoczność firmy w najpopularniejszej wyszukiwarce gwarantuje jej dotarcie do licznego grona internautów. Kiedy stronę www przedsiębiorstwa odwiedza coraz więcej użytkowników, niejako automatycznie przedstawiciele grupy docelowej zyskują większą świadomość na temat danej firmy, jej produktów/usług czy reprezentowanych przez nią wartości. Budowanie określonego wizerunku poprzez pozycjonowanie należy rozpatrywać, jako strategię długofalową. Kiedy konsumenci rozpoznają konkretną markę, identyfikują się z filozofią zawartą w przekazie marketingowym i mają wobec niej większe zaufanie. A kiedy przychodzi moment podejmowania decyzji – swoje pieniądze oddają tym firmom, które znają i lubią.

3. Pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej przekłada się na rosnącą liczbę klientów

Ostatnie ogniwo łańcucha przyczynowo-skutkowego, jakim jest finalna sprzedaż. Jak widać, wysoka pozycja w Google pozytywnie wpływa na zyski, choć niekoniecznie bezpośrednio. To odbiorca musi mieć pełne przekonanie do przedstawionej propozycji – a przecież czasami użytkownicy jedynie szukają informacji na dany temat, bez zamiaru robienia zakupów. Odkładają je na bliżej nieokreśloną przyszłość. Brak natychmiastowej konwersji wcale nie musi być równoznaczny z „utratą” potencjalnego klienta. Jak mówią eksperci z IN, niektórzy ich klienci po kilku miesiącach pozycjonowania i kampanii w Google Ads zwiększali swoje przychody nawet o kilkadziesiąt procent. Nowoczesny marketing internetowy może zatem przynieść biznesowi bardzo wymierne korzyści. Pod warunkiem, że za promocję, optymalizację oraz pozostałe działania odpowiadają osoby ze specjalistycznymi kompetencjami i doświadczeniem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group