Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2250
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzy nowe autobusy pojawią się na wałbrzyskich drogach

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 17 maja 2012, 12:19
Aktualizacja: 13:05
Autor: PAW
Fot. PAW
Miejski Zakład Usług Komunalnych zamierza zakupić trzy nowe autobusy, które będą wozić wałbrzyszan.Do końca roku przybędzie jeszcze dodatkowo 20, których zakup współfinansowany jest ze środków unijnych.

Dziś na wałbrzyskim Rynku odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa, na której obecny był szef MZUK-u Andrzej Kosiór.
- Ten rok będzie przełomowy dla Wałbrzycha, jeśli chodzi o komunikację miejską – mówi Andrzej Kosiór. - Chcemy, by z końcem tego roku, po naszym mieście jeździły autobusy przyjazne środowisku i spełniające wszystkie wymogi.

Andrzej Kosiór uchylił rąbka tajemnicy, że istnieje duża szansa, że pod koniec czerwca lub na początku lipca mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli przemieszczać się po mieście trzema nowymi autobusami, na zakup których MZUK już podpisał umowę.
- W Wałbrzychu potrzebne są nie tylko autobusy, które pomieszczą ponad setkę pasażerów, ale również te mniejsze na 60 osób. Badania przeprowadzone w mieście wykazały, że takie autobusy mają rację bytu – mówi Andrzej Kosiór.

Niejako przy okazji planowanej zmiany taboru, Urząd Miasta w Wałbrzychu zorganizował konkurs, który polega na zaprojektowaniu kolorystyki autobusów, które będą wozić wałbrzyszan. Regulamin konkursu ma być dostępny jeszcze dziś na stronie Urzędu Miasta w Wałbrzychu oraz MZUK Wałbrzych. Prace należy składać na adres: promocja@walbrzych.eu. W przypadku jeśli praca jest wykonana metodami konwencjonalnymi, może być to skan lub fotografia.
- Jury wybierze ze wszystkich nadesłanych prac 5 najlepszych i właśnie na te prace będzie można zagłosować w głosowaniu na stronie internetowej www.um.walbrzych.pl. Rozstrzygnięcię konkursu nastąpi 25 maja, a wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Miasta. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet - mówi Wojciech Karczewski, kierownik Biura Promocji Miasta UM w Wałbrzychu

Dziś na Rynku swoją wizję kolorystyki autobusów komunikacji miejskiej zaprezentowały dzieci z SP nr 28 oraz SP nr 17 w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group