Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 4151
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tu liczyły się sekundy

Piątek, 26 stycznia 2024, 7:49
Aktualizacja: 9:51
Autor: red
Wałbrzych: Tu liczyły się sekundy
Fot. KMP Wałbrzych
„Pomagamy i chronimy” – te słowa nabierają szczególnego znaczenia, kiedy zagrożone jest życie ludzkie. Interwencję związaną z tego typu zdarzeniem wczoraj po południu przeprowadzili wałbrzyscy policjanci pionu prewencji z pierwszego komisariatu.

Policjanci z wydziału prewencji pierwszego komisariatu - asp. Krzysztof Papuga oraz st. post. Paweł Konopka uratowali życie 72-latkowi. Mężczyzna leżał na podłodze w swoim mieszkaniu i z uwagi na stan zdrowia nie mógł samodzielnie wstać.

Do zgłoszenia doszło w czwartek przed godziną 13:00. Dyżurny z Komisariatu Policji I Wałbrzych otrzymał informację z Centrum Powiadamiana Ratunkowego od zaniepokojonego mężczyzny, któremu sąsiad z piętra powyżej zalewał mieszkanie. Senior dodatkowo nie reagował na pukanie do drzwi. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy potwierdzili, że ktoś jest w środku. Jako że istniało realne zagrożenie dla życia i zdrowia przebywającej w lokalu mieszkalnym osoby, policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Po wyważeniu drzwi zewnętrznych, w łazience na podłodze zauważyli leżącego seniora.

Z poszkodowanym nie było logicznego kontaktu z uwagi na jego stan zdrowia. Funkcjonariusze zakręcili zawór z wodą, udzielili 72-latkowi pierwszej pomocy i do czasu przybycia na miejsce ratowników medycznych nadzorowali jego czynności życiowe. Wałbrzyszanin ostatecznie w stanie ciężkim trafił do wałbrzyskiego szpitala, gdzie zajęli się nim specjaliści, którzy walczą teraz o jego życie.

Twoja reakcja na artykuł?

10
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
17%
Smuci
0
0%
Złości
5
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group