Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4324
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Tunel na ukończeniu

Środa, 29 lipca 2020, 7:33
Aktualizacja: Czwartek, 30 lipca 2020, 8:23
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój: Tunel na ukończeniu
Fot. JAZ
Prace nad budową tunelu dla pieszych w Szczawnie–Zdroju są prowadzone w szybkim tempie. Niebezpieczny dotychczas wiadukt przy ulicy Kolejowej, stanie się w końcu miejscem, gdzie spacer będzie miły i przyjemny.

Obecnie piesi wciąż przechodzą pod wiaduktem obok drogi, ale jest to bardzo niebezpieczny odcinek. Na takie rozwiązanie narzekali wszyscy, także kierowcy, którzy w tym miejscu mają ograniczone pole widzenia. Podczas otwarcia frontu robót, burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, również zwrócił uwagę na bezpieczeństwo.
- To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Szczawna-Zdroju, ale i odwiedzających nasze miasto. Tunel da nam bezpieczne dojście do Pomnika Ułanów Legii Nadwiślańskiej.

W podobnym tonie wypowiadał się wtedy wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.
- Będzie to inwestycja, która zmieni układ komunikacyjny tego miejsca. Obecnie piesi i rowerzyści są zmuszeni do pokonywania niebezpiecznego tunelu pod wiaduktem. Po realizacji inwestycji ruch pieszych przeniesie się w bezpieczne miejsce.

Dokładnie tak samo myślą mieszkańcy, dla których takie połączenie jest nagrodą za cierpliwość w poprzednich latach. Prace prowadzone są w ramach projektu „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 375 w zakresie budowy chodnika w mieście Szczawno-Zdrój - etap II”. Po zakończeniu inwestycji, władze wojewódzkie zapowiedziały zbadanie możliwości rewitalizacji linii kolejowej, która dawniej przebiegała nad wiaduktem.

Twoja reakcja na artykuł?

10
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group