Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 3032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Turysta spadł z wysokości, ale GOPR–owcy go odnaleźli

Wtorek, 15 stycznia 2019, 14:14
Aktualizacja: 14:21
Autor: red
REGION: Turysta spadł z wysokości, ale GOPR–owcy go odnaleźli
Fot. GOPR grupa wałbrzysko–kłodzka
Wczoraj w nocy ratownik dyżurny otrzymał informację od turysty, który w Park Narodowy Gór Stołowych w rejonie Skalnych Grzybów doznał upadku z wysokości.

Turysta po kilku godzinach odzyskał przytomność, ale niestety zdołał tylko lakonicznie poinformować GOPR o zdarzeniu i łączność telefoniczna się urwała. W rejon wysłano trzy zespoły ratowników, którzy quadami, pieszo oraz na nartach skiturowych ruszyli na poszukiwania.
- W górach leży sporo śniegu, szlaki są zawiane, czasem trzeba było torować drogę przez zwalone drzewa. Poszkodowanego odnaleziono mocno wychłodzonego w terenie, gdzie dotrzeć można było tylko pieszo. Po zaopatrzeniu i zabezpieczeniu termicznym przystąpiono do transportu do drogi leśnej, skąd quadem kontynuowano transport do Batorowa, gdzie czekała załoga karetki pogotowia. Turysta był przygotowany do pobytu w górach, a zdarzenie to po prostu zwykły pech - informują ratownicy.

W kilkugodzinnych działaniach brało udział dziesięciu ratowników Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR oraz wspomagali nas dwaj pracownicy Park Narodowy Gór Stołowych na skuterze.

Źródło: GOPR Wałbrzysko-Kłodzki

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group