Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2074
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Twój rywal jest tuż za rogiem? Pokonasz go dzięki umiejętnemu pozycjonowaniu

Piątek, 10 kwietnia 2020, 8:15
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Twój rywal jest tuż za rogiem? Pokonasz go dzięki umiejętnemu pozycjonowaniu
Fot. użyczone
Możemy utyskiwać na widok młodych ludzi przemierzających miasto ze wzrokiem wpatrzonym w ekran telefonu, jest jednak faktem, że urządzenia zapewniające dostęp do sieci stały się nieodłącznym elementem naszego życia i nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić. Niesie to ze sobą szereg istotnych konsekwencji – także dla mniejszych, lokalnych przedsiębiorców szukających skutecznych metod promocji.

Koniec języka za przewodnika? Już od dawna niekoniecznie

Bywa tak, że potrzebujemy skorzystać z określonych usług znajdując się w zupełnie nieznanej nam okolicy. Usterka samochodu każe poszukać fachowca, który ją usunie. Głód podczas krajoznawczej czy służbowej podróży wymaga znalezienia punktu gastronomicznego. Dawniej rozglądalibyśmy się za stosowanymi szyldami bądź po prostu pytali napotkane osoby. Dziś staje się to niepotrzebne – większość z nas sięgnie do ręki po telefon. Zadbaj o to, by Twój biznes mógł znaleźć się wśród zwróconych przez Google wyników! To obszerna niekiedy grupa klientów, to której nie dotrzesz w inny sposób – bo jakże mieliby oni np. zetknąć się z reklamami w lokalnych mediach, znajdując się w danym rejonie pierwszy i może jedyny raz w życiu?

Ponieważ wyszukiwarka rozpoznaje położenie urządzenia, na którym jest wykorzystywana, jej użytkownik nie musi nawet trudzić się geograficznym uściślaniem wprowadzanego zapytania.

Co ważne, w ten sam sposób postępuje dziś jednak także coraz większa część spośród tych, którzy poszukiwać będą usług dostępnych w miejscu zamieszkania. Wygoda, jaka wiąże się z możliwością poznania ofert bez ruszania się z miejsca sprawia, że wolimy udać się do miasta z konkretnym planem. Musimy więc pozwolić znaleźć się w sieci – niemal nikt, nie wiedząc o nas, nie będzie nas szukał, gdy wyjdzie już z domu.

Wszyscy potencjalni klienci w Twoim zasięgu. Z dobrą agencją SEO to możliwe

Jak zatem widzimy, dla wielu lokalnych biznesów konwencjonalne metody promocji są cokolwiek nieefektywne. Albo będziemy trwonić środki na zbyt duży zasięg, albo nie obejmiemy nim wszystkich naszych potencjalnych klientów, co zresztą dotyczy także lokalnych mediów – bo czy wszyscy mieszkańcy zawsze są ich odbiorcami? Poza tym kluczowy jest moment, w którym do nich docieramy i tu pozycjonowanie, również globalne, zawsze ma przewagę – wybiera go wszak internauta, wtedy, gdy chce zaspokoić określoną potrzebę. Zadbaj tylko o to, by przeglądarka właściwie identyfikowała Twoje położenie!

Potrzeba do tego fachowego wsparcia, jakiego udzieli może np. Agencja INPOZYCJONOWANIE. W dużej mierze optymalizacja strony na potrzeby pozycjonowania lokalnego wygląda tak samo jak wówczas, gdy walczymy o uwagę wszystkich internautów. Pewne aspekty – zwłaszcza np. responsywność, czyli przystosowanie do urządzeń mobilnych – bardzo zyskują jednak na wadze.

Poza tym kwestia lokalizacji musi być uwzględniona przy budowie bazy linków, tworzeniu treści, a także szeregu innych prac. Nie można zapomnieć też o odpowiednich mikroformatach i stworzeniu wizytówki w Google Moja Firma.

Zadań jest więc sporo – zaangażowanie fachowców pozwala jednak nie martwić o skuteczność ich wykonania. Pozycjonowanie lokalne przynosi przy tym efekty stosunkowo szybko – rywali mamy wszak nieporównanie mniej. Tym bardziej więc warto je wykorzystać – dobre miejsce w Google staje się obecnie atutem ważniejszym od dogodnej lokalizacji. Zdobądź je!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group