Wałbrzych: Tychy pobite

Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 9:14
Aktualizacja: 9:38
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pewnie, bo 77–57, pokonali GKS Tychy.

Przez pierwsze 5 minut pierwszej kwarty trwała wyrównana walka na parkiecie, a nasi koszykarze prowadzili nieznacznie 11-10. W kolejnych minutach jednak skuteczne akcje Grzegorza Kulki, Damiana Pielocha i Marcina Wróbla spowodowały, że po 10 minutach biało-niebiescy prowadzili 25-14.

Początek drugiej kwarty to zdecydowany zastój w grze podopiecznych Łukasza Grudniewskiego, co skrzętnie wykorzystali goście, którzy ten 2-minutowy fragment wygrali 0-7 i zrobiło się 25-21. W kolejnych akcjach nie było wcale lepiej, bowiem mieliśmy olbrzymie problemy ze skutecznością i w efekcie w 16. minucie na tablicy widniał remis po 26. Za chwilę trójką popisał się Krzysztof Jakóbczyk, ale tym samym odpowiedział Paweł Zmarlak. Przy wyniku po 35, dwie ostatnie akcje pierwszej połowy skutecznymi rzutami zakończyli Kulka i Maciej Koperski i Górnik prowadził 39-35.

Trzecią ćwiartkę zaczęliśmy bardzo dobrze i w 24. mniucie przewaga Górnika wzrosła do 11 punktów (48-37). Skuteczny w ataku był Kulka, a podaniami kolegów obsypywał Kamil Zywert. Wałbrzyszanie do końca tej kwarty grali uważnie w obronie i utrzymywali bezpieczną przewagę (55-44).

Pierwsze akcje ostatniej kwarty to popis Górnika, a zwłaszcza naszego kapitana. Rafał Glapiński, bo o nim mowa, zdobył 8 punktów z rzędu i Górnik odskoczył na 63-44. Goście nie potrafili już odpowiedzieć skuteczną grą i przewaga naszych zawodników nie podlegała dyskusji, a ostatecznie skończyło się na 20-punktoywm zwycięstwie.

Statystyki. W tym spotkaniu w barwach Górnika zagrało wszystkich 12 graczy, nawet tych, których bardzo rzadko widzimy na I-ligowych parkietach - Makarczuk, Podejko, Jeziorowski. Przegraliśmy walkę na tablicach 32-36, ale za to dominowaliśmy w asystach 24-11. Należy odnotować niezły mecz Damiana Pielocha - 12 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst. Kamil Zywert popisał się 9 kluczowymi podaniami. Chyba najlepszy mecz w sezonie rozegrał Grzegorz Kulka, autor 23 punktów i 8 zbiórek.

Górnik Wałbrzych - GKS Tychy 77-57 (25-14, 14-21, 16-9, 22-13)

Górnik: Kulka 23 (8 zbiórek), Pieloch 12 (5 zbiórek, 5 asyst), Jakóbczyk 9, Glapiński 8, Koperski 8, Cechniak 6, Wróbel 4, Podejko 3, Durski 3, Zywert 1 (7 zbiórek, 9 asyst), Makarczuk 0, Jeziorowski 0.